رابطه مادر و دختر

مادران برای محافظت از دخترانشان توصیه می کنند و از اشتباه کردن آنها جلوگیری می کنند، اما دختران فکر می کنند که مادران آنها را درک نمی کنند و از آنها انتقاد می کنند در حالی که انتظار دارند مادرشان از آنها حمایت کند. اگرچه ممکن است رسیدن به توافق در چنین شرایطی دشوار به نظر برسد، اما غیرممکن نیست. اگر می خواهید با روش هایی برای بهتر شدن رابطه مادر و دختریتان آشنا شوید، به شما توصیه می‌ کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

روش هایی برای بهتر شدن رابطه مادر و دختری

به یک دیگر گوش کنید!
گوش دادن همیشه راه حل خوبی است. شما باید بدانید که چگونه به یکدیگر گوش دهید. به این ترتیب بحث های ناشی از سوء تفاهم ها از بین می رود.
با یک دیگر همدلی کنید
همدلی یعنی قرار دادن خود به جای دیگری و دیدن چیزها از چشم آنها. خودت را جای دخترت بگذار سپس‌ می توانید او را به بهترین نحو ممکن نصیحت کنید.
کنترل کننده رفتار نکنید
اگرچه هدف شما تلاش برای محافظت از دخترتان است، اما انتظار نداشته باشید که او فقط آنچه را که می‌خواهید انجام دهد یا با افکار شما موافق باشد. همیشه نمی توان بدون اشتباه کردن و درس گرفتن از آنها فهمید که چیزی اشتباه است. باید اجازه دهید او با تجربه کردن و اشتباه کردن برخی چیزها را بیاموزد و فارغ از اینکه نتیجه چه می شود کنار او باشید.
حرمت ها را نگهدارید
همانطور که گفتن یک کلمه بد، یک کلمه کنایه آمیز یا توهین برای دختر شما درست نیست، شما نیز باید از گفتن کلمات بد خودداری کنید. اینگونه صحبت کردن باعث افزایش تنش می شود و باعث می شود دخترتان از شما فاصله بگیرد.
درمورد زمان ورود و خروج از خانه با یک دیگر به توافق برسید
هر دختر جوانی دوست دارد با دوستانش وقت بگذراند. تا زمانی که می دانید او چه کسی را انجام می دهد، کجاست و چه می کند، در محدوده خاصی مانع او نشوید. با زبان مناسب به او بگویید که نه می خواهید زود برود و نه دیر برگردد و اگر به تصمیمش پایبند بود، شما هم از تصمیم او تبعیت خواهید کرد.
از یک دیگر حمایت کنید
وقتی به توصیه های شما عمل نمی کنند و مرتکب اشتباه می شوند، خیلی به آنها سخت نگیرید. آنچه اتفاق افتاده قبلاً اتفاق افتاده است، شما نمی توانید آن را تغییر دهید. او قبلاً متوجه خواهد شد که اشتباه کرده است. به او بگویید که قبلا به او هشدار داده بودید که اگر به حرف های شما گوش می داد این عواقب رخ نمی داد و همچنان از او حمایت می کنید. به او این احساس را بدهید که مادری دارد که با وجود همه چیز می تواند به او تکیه کند.
دیگران را مثال نزنید
نه تنها دختران، بلکه در واقع هیچ کس نمی خواهد به عنوان نمونه باشد. این یکی از مسائلی است که باید با آن همدلی کنید. همانطور که دوست ندارید همسرتان دیگران را برای شما الگو قرار دهد، سعی کنید از این کار با دخترتان خودداری کنید.
از خشونت استفاده نکنید
هرگز خشونت را حتی به عنوان آخرین راه حل ندانید. اگر فکر می کنید دخترتان به این ترتیب عاقل تر می شود، متأسفانه در اشتباهید. این رفتار روانشناسی او را مختل می کند و ممکن است باعث شود تا حد امکان از شما دور بماند یا حتی از خانه فرار کند.
حرف مردم را مورد توجه قرار ندهید
به جای اینکه مراقب باشید از این کلمه استفاده نکنید، سعی کنید به آن فکر نکنید. بسیاری از مادران نظرات دیگران را مهمتر از نظرات خود می دانند. اگر چیزی به نظر شما درست است، نباید خیلی مهم باشد که دیگران چه فکر می کنند. در موقعیت هایی که دوست ندارید، نگویید که آن را دوست ندارید و نظرات دیگران را زیر سوال نبرید.
زمان بیش تری را با یک دیگر بگذرانید
راه اصلی برای حل مشکل ارتباط نادرست و هموار کردن راه برای درک بهتر هر دو طرف این است که زمان صرف شده با هم طولانی تر و با کیفیت تر باشد. اگر فکر می کنید که نمی توانید به اندازه کافی با مادر یا دختر خود ارتباط برقرار کنید، می توانید اولین قدم را با سازماندهی فعالیت هایی که هر دو از انجام آنها لذت می برید بردارید. علاوه بر این، شما نیازی به انجام هیچ فعالیتی ندارید. حتی تنها نشستن و گپ زدن یا صحبت در مورد مسائل روز می تواند تاثیرات بسیار مثبتی در تقویت ارتباط مادر و دختر داشته باشد.
به فضای شخصی یک دیگر احترام بگذارید
یادگیری احترام به نیازها و ترجیحات فرزندان مسیر دشواری است که هر والدینی باید طی کند. زیرا تمایل به محافظت از فرزندان خود در برابر همه خطرات گاهی اوقات می تواند والدین را به سمت اتخاذ یک نگرش مداخله جویانه سوق دهد بدون اینکه متوجه آن باشند. با این حال، هم والدین و هم فرزندان باید فضای شخصی خود را ایجاد و محافظت کنند. اگر می خواهید ارتباط خود را با دخترتان تقویت کنید، باید بپذیرید که او ممکن است همیشه دوست نداشته باشد با شما یا زیر بال شما وقت بگذراند. البته در رابطه با مادرت هم همینطور. انتظار اینکه مادرتان تمام وقت آزاد خود را به شما اختصاص دهد، فضای شخصی او را نقض می کند. برای برقراری ارتباط سالم باید به فضاهای یکدیگر احترام .
به یک دیگر ابراز علاقه کنید
ممکن است دختر/مادر شما به خوبی بداند که چقدر او را دوست دارید. بگذار باشد! گاهی اوقات مردم می‌دانند که طرف مقابل آنها را دوست دارد، اما می‌خواهند سرنخ‌هایی را که این عشق را نشان می‌دهد، پیدا کنند. برای تقویت ارتباط خود با مادر یا دخترتان، از نشان دادن اینکه او را دوست دارید و به او اهمیت می دهید، دریغ نکنید. به همین ترتیب، در حمایت از او دریغ نکنید. هر فردی تا زمانی قوی تر است که بداند از حمایت عزیزانش برخوردار است. شما می توانید در هر فرصتی حمایت و عشق خود را ابراز کنید تا دختر یا مادرتان احساس امنیت بیشتری کند.
در برداشتن اولین قدم دریغ نکنید
همانطور که اشاره کردیم، ممکن است در زمان های خاصی در هر رابطه مشاجره یا اختلاف نظر وجود داشته باشد. با این حال، نکته مهم این است که بدانید چگونه به ناخوشایند مورد نظر پایان دهید. علاوه بر این، کسی که اولین قدم را بعد از بحث برمی دارد، لزوماً نباید اشتباه کند. از برداشتن اولین قدم برای جلوگیری از بحث های طولانی و فزاینده غیرضروری تردید نکنید. انتظار اولین قدم را از مادرتان نداشته باشید چون از شما بزرگتر است و یا از دخترتان چون از شما کوچکتر است. پس از بحث، به مادر یا دختر خود به طور واضح و مهربانانه بگویید که چه احساسی دارید و چه فکر می کنید. فراموش نکنید که همدردی کنید و اینکه طرف مقابل چه احساسی در موقعیت شما دارد. به این ترتیب می توانید ارتباط بسیار سالم تری برقرار کنید.
دیگران را در روابط خود دخالت ندهید
بعد از مشاجره هایی که با مادر یا دخترتان داشتید، مشورت گرفتن از افرادی که دوستشان دارید اشکالی ندارد. با این حال، این تبادل نظر نباید به شکایت یا شکایت تبدیل شود. به طور خلاصه، شما باید مراقب باشید که اشخاص ثالث را در بحث و اختلاف نظر در رابطه مادر و دختر خود دخالت ندهید. در غیر این صورت، دختر/مادر شما ممکن است فکر کند که او را جدی نمی‌گیرید یا به اندازه کافی برای او احترام قائل نیستید. قبل از صحبت با شوهر، پدر، خواهر و برادر یا سایر فرزندان خود، سعی کنید مستقیماً با دختر/مادر خود ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب می توانید اختلافات را خیلی سریعتر حل کنید‌.

اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح