تفاوت سنی مناسب برای ازدواج چقدر است؟

وقتی نوبت به یافتن آن شریک زندگی عالی می رسد، چه بپذیریم چه نپذیریم، یک چک لیست ذهنی داریم. ویژگی‌های شخصیتی، باورها، درآمد، اهداف زندگی - ما همه این عوامل را اندازه‌گیری می‌کنیم تا ببینیم آیا کسی پتانسیل این را دارد که هم‌روحی سازگار ما باشد. اما یک نکته دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیریم: بهترین تفاوت سنی برای ازدواج.
بله، این عبارت «سن فقط یک عدد است» ممکن است آن را در دنیای واقعی سعادت متاهل کاهش ندهد. اگر می خواهید ازدواج کنید، درک اینکه چه تفاوت سنی برای شما قابل قبول است می تواند سفر را آسان تر کند. بیایید در مورد تفاوت های سنی در روابط، نکات مثبت و منفی، و همه چیز را در این بین بررسی کنیم.

ایا تفاوت سنی ایده آل می تواند یک ازدواج را موفق کند؟

همه ما با این باور بزرگ شده ایم که عشق به تنهایی می تواند بر هر چیزی غلبه کند. اما وقتی وارد عرصه بزرگسالی می‌شویم، به سرعت درمی‌یابیم که زندگی مهارتی در پرتاب کردن توپ‌های انحنای غیرمنتظره دارد. برای پشت سر گذاشتن طوفان های ازدواج، بیش از یک عاشقانه با چشمان ستاره ای نیاز است. اینجاست که فاصله سنی به وجود می آید.
با این حال، تفاوت سنی ایده آل به تنهایی نمی تواند تضمین کننده یک ازدواج شاد و سالم باشد. در حالی که می تواند نقش مهمی ایفا کند، بسیاری از عوامل دیگر در میزان موفقیت روابط نقش دارند. عشق، اعتماد، ارتباطات، ارزش های مشترک و احترام متقابل تنها چند عنصر ضروری هستند.
به همان اندازه مهم است که بدانیم هر زوجی منحصر به فرد هستند و آنچه برای یکی کار می کند ممکن است برای دیگری کارساز نباشد. برخی از زوج‌های متاهل با حداکثر اختلاف سنی رشد می‌کنند، در حالی که برخی دیگر با فاصله سنی کمتر یا اصلاً هماهنگی پیدا می‌کنند. بنابراین، درک این شکاف های سنی می تواند به کشف تفاوت سنی ایده آل بین زوج ها برای شرایط شما کمک کند.

تفاوت سنی ایده آل برای ازدواج چقدر است؟

طبق مطالعه طبق مطالعه ای که توسط دانشگاه اموری در آتلانتا انجام شده است، هر چه اختلاف سنی بین یک زوج بیشتر باشد، احتمال جدایی نیز بیشتر می شود. پس از تجزیه و تحلیل 3000 نفر، مشخص شد که زوج‌هایی که تنها پنج سال فاصله سنی دارند، 18 درصد بیشتر احتمال دارد که آن را ترک کنند، در مقایسه با کسانی که سال تولد یکسانی دارند. اما صبر کنید، جالب تر می شود. برای کسانی که 10 سال فاصله داشتند، شانس جدایی به 39 درصد افزایش یافت. و کلاه خود را نگه دارید (دوباره) زیرا برای زوج هایی که 20 سال اختلاف دارند، 95 درصد احتمال جدایی وجود دارد! این ما را به طرح سؤالات زیر سوق می دهد.
آیا تفاوت سنی واقعاً در ازدواج مهم است و اگر بله، چرا سن در رابطه ای که ریشه در عشق و اعتماد دارد مهم است؟
میانگین اختلاف سنی زن و شوهر چقدر است؟
فاصله سنی برای آشنایی چقدر است؟
راستش را بخواهید، هیچ پاسخی برای بهترین فاصله سنی زوج ها وجود ندارد. برای پی بردن به تفاوت سنی مناسب برای ازدواج بین خود و شریک زندگیتان، ممکن است به آرزوها و اولویت های فردی خود توجه کنید.

اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح