آیا آشنایی از طریق مجازی بد است؟

سایت های آشنایی و اپلیکیشن های آنلاین که به افراد کمک می کند یکدیگر را ملاقات کنند و عاشق شوند برای برخی افراد ضروری است. برخی افراد از چنین روابطی کاملاً دور هستند. اما داستان های دلگرم کننده زیادی نیز وجود دارد که از طریق این سایت ها شروع شده است. این بار، در بیش از یک سوال، یکی از محبوب ترین بحث های عصر خود را مورد بحث قرار دادیم.
آیا فکر می کنید می توانید با فردی که به صورت آنلاین با او آشنا شده اید یک رابطه جدی و طولانی مدت داشته باشید؟ آیا این واقعیت را که در سایت های آشنایی جستجو می کنید از اقوام خود پنهان می کنید؟ یا شما از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنند امروزه این ساده ترین راه برای ملاقات با افراد جدید است؟
در واقع، سایت‌های آشنایی شبیه به ملاقات‌های قدیمی با فناوری هستند، اما روابطی که از این طریق شروع می‌شوند هنوز خیلی جدی تلقی نمی‌شوند. با این حال، افراد زیادی هستند که از طریق این اپلیکیشن ها ازدواج های زیبایی انجام داده اند یا روابط جدی برقرار کرده اند.

تفاوت آشنایی مجازی و سنتی

بنابراین، چه تفاوت هایی بین آشنایی آنلاین و ارتباط حضوری وجود دارد؟ آنها با نحوه ارتباط شما با افراد دیگر شروع می شوند: از طریق فناوری به جای چهره به چهره . علاوه بر این، داشتن روابط دیجیتالی به شما امکان می دهد با افرادی که دور از شما زندگی می کنند قرار ملاقات داشته باشید. شخص دیگر می تواند در ایالت یا کشور دیگری باشد.   
تفاوت دیگر بین قرار آنلاین با قرار ملاقات حضوری این است که وقتی شما به صورت مجازی با یکدیگر ملاقات می کنید، برای طرف مقابل راحت تر است که به اشتباه معرفی کند که چه کسی است. به عنوان مثال، آنها می توانند از عکس شخص دیگری در نمایه خود استفاده کنند یا به طور قابل توجهی در مورد سن خود دروغ بگویند.

تاثیرات روانی مثبت اشنایی از طریق‌ مجازی

1. می تواند اضطراب اجتماعی را کاهش دهد
فورمن گفت یکی از مزایای آشنایی اینترنتی این است که به مدیریت اضطراب اجتماعی در برخی از بزرگسالان جوان که از نظر اجتماعی بسیار غرق می شوند کمک می کند.  
او می‌گوید: «آشنایی آنلاین اغلب می‌تواند پیشرفت تدریجی یک رابطه را فراهم کند، زیرا به صورت آنلاین شروع می‌شود، و پس از ایجاد ارتباط، به تدریج از ارسال پیامک یا ایمیل به صحبت با تلفن و سپس در نهایت ملاقات حضوری تغییر می‌کند. "این روند کندتر اغلب می تواند به کاهش اضطراب کسی که بی تجربه است یا مردد است در روند قرار ملاقات کمک کند."  
2. جفت بر اساس مشخصات روانشناختی و علاقه
قرار آنلاین می تواند به شما کمک کند به راحتی فردی را پیدا کنید که با شما و شخصیت شما همخوانی دارد.
فورمن گفت: "شما ممکن است شخصی را در یک رستوران یا در محل کار ملاقات کنید و ندانید که آیا در دسترس است، به دنبال چه چیزی است یا به چه چیزی علاقه دارد." «برخی از برنامه‌های آشنایی می‌توانند شما را با افرادی با علایق مشابه جفت کنند. من فکر می کنم این به جوانان اجازه می دهد تا احساس راحتی بیشتری برای رفتن به محیطی داشته باشند که بدانند یک فرد به دنبال همان چیزهایی است که آنها هستند. بخشی از فشار را از روند کاوش در آن و انجام آن مکالمات چالش برانگیز کم می کند.

اثرات روانی منفی اشنایی مجازی

1. افسردگی
به گفته فورمن، ممکن است بین افسردگی و اپلیکیشن‌های آشنایی رابطه‌ای وجود داشته باشد، زیرا شما آنقدر با افراد ملاقات می‌کنید که می‌توانید مکرراً با طرد شدن مواجه شوید که می‌تواند بر عزت نفس و خلق و خوی شما تأثیر بگذارد. این رد شامل داشتن رابطه‌ای است که فکر می‌کردید خوب پیش می‌رود و زمانی که دیگر حرف دیگری را نمی‌شنوید، ناگهان پایان می‌یابد – «شبح شدن».  
فورمن می‌گوید: «رد شدن از طریق قرار آنلاین می‌تواند به طرز باورنکردنی آسیب‌زا باشد و برای عزت نفس فرد مضر باشد و بر خلق و خوی آن‌ها تأثیر منفی بگذارد». «به دنبال رد آنلاین، ممکن است یک نفر از خود بپرسد که من چه کار کردم؟ چیزی بود که گفتم؟ چه چیزی را در مورد من دوست نداشتند؟ و سپس شک و تردید به خود و افسردگی ممکن است در خود فرو برود زیرا "من فکر می کردم این به جایی می رسد، و این شخص احساسات متقابلی را متقابلا نمی کند." حتماً مشکلی در من وجود دارد.»
فورمن گفت آشنایی آنلاین همچنین می تواند یک تجربه بسیار منزوی ایجاد کند، و توضیح داد: "شما ساعت ها پشت کامپیوتر خود می نشینید، جستجو می کنید و تند تند می زنید، و من فکر می کنم این باعث ایجاد حس تنهایی می شود زیرا شما رو در رو با هم تعامل نمی کنید. و در جهان این می تواند بر خلق و خو نیز تأثیر بگذارد، زیرا شما کمبود ارتباط با افراد دیگر را تجربه می کنید و زمان بیشتری را به تنهایی سپری می کنید.
2. اضطراب
همانطور که می تواند بین افسردگی و برنامه های آشنایی ارتباطی وجود داشته باشد، فورمن گفت که می تواند بین آشنایی آنلاین و اضطراب رابطه وجود داشته باشد. می‌تواند با قرار دادن یک نمایه در یک برنامه شروع شود. فورمن گفت که بزرگسالان جوان تعجب خواهند کرد، "آیا من خودم را به بهترین شکل ممکن معرفی می کنم؟ آیا آنها از عکسی که من گذاشتم خوششان می آید؟ آیا آنچه نوشتم به اندازه کافی مهم است؟»
هنگامی که آنها پروفایل خود را راه اندازی کردند، فورمن گفت که بزرگسالان جوان می توانند به سختی تلفن های خود را کنار بگذارند زیرا می خواهند ببینند که آیا "لایک" دریافت کرده اند یا اینکه آیا شخصی روی آنها "تاپ کرده است". او گفت که میل به دوست داشتن و احساس پذیرفته شدن توسط همسالان، به ویژه در یک روش عاشقانه، می تواند اضطراب زیادی برای یک جوان ایجاد کند و بر روحیه و عزت نفس آنها تأثیر زیادی بگذارد.
به گفته فورمن، برخی از افکار مضطرب که جوانان می توانند داشته باشند عبارتند از: «آیا آنها واقعاً به روز می شوند؟ آیا آنها واقعاً من را پس از ملاقات حضوری دوست خواهند داشت؟»  
3. اعتیاد به برنامه آشنایی
با توجه به اینکه هر چند وقت یک‌بار بزرگسالان جوان می‌توانند گوشی‌های خود را چک کنند، که می‌تواند نشان‌دهنده مشکل آنها در برقراری تعادل بین فناوری با سایر بخش‌های زندگی‌شان باشد، ممکن است از خود بپرسید که «آیا اپلیکیشن‌های آشنایی اعتیادآور هستند؟» فورمن گفت هر شکلی از فناوری که فرد را به سمت خود بکشاند می تواند اعتیادآور باشد. با برنامه‌ها، بزرگسالان جوان می‌توانند به طور مداوم نمایه خود را به روز کنند یا بررسی کنند که آیا کسی به آنها پاسخ می‌دهد یا خیر.  
فورمن گفت: «فکر می‌کنم ورود به این موضوع آسان است. ما جوان‌هایی داشته‌ایم که تمام ساعات شب را در اپلیکیشن‌های خود بیدار بوده و به دنبال جلب توجه و محبت دیگران هستند.
فورمن همچنین خاطرنشان کرد: «فرآیند، گاهی اوقات، می‌تواند احساس کند که روی یک چرخ همستر می‌دوید. وارد برنامه می‌شوید، با شخصی آشنا می‌شوید، و سپس کار نمی‌کند، و دوباره این کار را انجام می‌دهید. فقط همین روند ادامه دار است که می تواند به سختی متوقف شود. از برخی جهات، اعتیاد را از نظر تعقیب "بالا" احساس تحسین و دوست داشتن و تجربه "کم" نحوه مصرف وقت و انرژی شما منعکس می کند. ممکن است تشخیص دهید که کار نمی کند یا بر شما تأثیر منفی می گذارد، و با این حال تلاش می کنید که کنار بروید و از آن جدا شوید.»
4. بی صبرتر شدن
به گفته فورمن، اپلیکیشن‌های آشنایی می‌توانند بزرگسالان جوان را بی‌صبرتر کنند.
او گفت: "این احساس رضایت فوری وجود دارد - "من می خواهم به این برنامه آشنایی بروم و فوراً با کسی ملاقات کنم" و دنیای واقعی همیشه این امکان را ندارد که این اتفاق به این سرعت رخ دهد." بنابراین، این انتظار غیرمنطقی را ایجاد می کند که روابط باید یک شبه اتفاق بیفتد.
این غیرمعمول نیست که وقتی افراد از طریق یک برنامه آشنایی با شخصی آشنا می شوند که به محض اینکه چالشی وجود دارد، آنها را سرکوب می کنند. آنها این رضایت فوری را می‌خواهند، و وقتی این رضایت وجود ندارد، می‌خواهند انجام شود.»
5. مشکلات در ایجاد روابط حضوری
یک ایراد مهم در قرار ملاقات در دنیای دیجیتال این است که می تواند ارتباط چهره به چهره با افراد را برای شما سخت تر کند.
"چگونه در دنیای واقعی با مردم ملاقات می کنید، در حالی که به انجام این کار در پشت برنامه آشنایی عادت دارید؟" فورمن گفت. فکر می‌کنم این حس نادرستی را ایجاد می‌کند که چگونه می‌توانیم با برنامه‌ریزی‌تر کردن روابط، کمی فرمول‌تر از ملاقات واقعی با مردم و احساس کردن آن در طول زمان، روابط برقرار کنیم.»
6. ایجاد مسائل مربوط به عزت نفس
فورمن خاطرنشان کرد که یکی دیگر از اشکالات قرار مجازی، تمرکز قابل توجه بر ظاهر فیزیکی است.  
او گفت: "بنابراین، این نیاز وجود دارد که به روش خاصی نگاه کنیم که این قطع ارتباط با خود واقعی را ایجاد کند، که واقعاً چه کسی هستید و چگونه خود را از طریق این برنامه ها نشان می دهید." "این می تواند منجر به مشکلات عزت نفس شود، دانستن اینکه "این چیزی نیست که من هستم، و با این حال این چیزی است که من در آنجا مطرح می کنم زیرا فکر می کنم این چیزی است که مردم می خواهند."
7. احساس طرد شدن
همانطور که قبلا ذکر شد، رد شدن می تواند یک مسئله جدی در هنگام ایجاد روابط خود در دنیای دیجیتال باشد.
فورمن می‌گوید: «در تمام مواقعی که ممکن است قراری را برنامه ریزی کنید و با شخصی رو در رو ملاقات کنید و ممکن است رد شدن را تجربه کنید، میزان طرد شدن شما از طریق این برنامه‌های آشنایی آنلاین می‌تواند ده برابر باشد. "شما ممکن است فقط یک بار در هفته به صورت حضوری به قرار ملاقات بروید، اما با قرار آنلاین، این تجربه رد شدن می تواند بیشتر ثابت باشد." 

چگونه می توان یک رابطه قوی ایجاد کرد اگر قرار آنلاین هستید

به گفته فورمن، ایجاد یک رابطه قوی از طریق آشنایی آنلاین به دانستن آنچه به دنبال آن هستید و چگونگی استفاده از برنامه ها برای کمک به شما در رسیدن به آن است.  
او گفت: «این مهم است که بدانید برای چه چیزی ارزش قائل هستید. "چه چیزی برای شما مهم است که می خواهید دیگران از آن قدردانی و تصدیق کنند؟ و برای چه چیزی در دیگران ارزش قائل هستید؟»

سوالات درست را از خود بپرسید

فورمن گفت: «بدانید که برنامه تنها ابزاری برای ملاقات با یک شریک بالقوه است. پس از آن، شما باید رابطه را توسعه دهید. از خود بپرسید چگونه با کسی ارتباط برقرار کنم؟ چگونه در یک رابطه متقابل باشم؟ چگونه می توانم این رابطه را در زندگی خود جای دهم؟ آیا اهداف ما مطابقت دارند؟ آیا آنها با من همان طور رفتار می کنند که من می خواهم با من رفتار کنند؟
حواستان به پرچم‌های قرمزی باشد که ظاهر می‌شوند و باعث می‌شوند فکر کنید، "اوه، این احساس خوبی نداشت" یا "من دوست نداشتم که آنها این را گفتند."

برای ایجاد رابطه کار کنید

فورمن گفت: «روابط نیاز به صبر و سازش دارد. «شما باید طرف مقابل را در نیمه راه ملاقات کنید، و هر دو طرف باید زمان و انرژی کافی برای انجام آن بگذارند. شما می خواهید در کنار آن شخص باشید و بدانید که آن شخص نیز در کنار شماست. شما می خواهید به آنها گوش دهید و احساس کنید که توسط آنها شنیده می شود. شما می خواهید مطمئن شوید که ارتباط صادقانه، اعتماد و توانایی حل تعارضات یا اختلاف نظرهایی که ممکن است ایجاد شود وجود دارد.

اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح