علت میل جنسی زیاد مردان و معرفی 10 روش کاربردی

برخی از افراد می خواهند به طور طبیعی میل جنسی خود را کاهش دهند (که به عنوان میل جنسی نیز شناخته می شود). تحقیقات نشان می دهد که میل جنسی به شدت فردی است و متغیرهای متعددی بر آن تأثیر می گذارند.  به طور کلی، نه میل جنسی بالا و نه کم نگران کننده است. با این حال، ممکن است بتوانید میل جنسی خود را با دارو، درمان یا تغییر الگوهای روابط خود کاهش دهید. دقت داشته باشید که میل جنسی زیاد در بعضی از مواقع می تواند مشکل ساز باشد.

علت میل جنسی زیاد مردان

میل جنسی چیست؟

میل جنسی (یا میل جنسی) به تمایل شخصی برای درگیر شدن در رفتارهای جنسی، چه توسط خود یا با شریک زندگی، اشاره دارد. میل جنسی می تواند در شدت نوسان داشته باشد و ممکن است در طول عمر فرد تکامل یابد. میل جنسی کم به طور کلی به کاهش میل جنسی اشاره دارد و میل جنسی بالا ممکن است به افزایش میل جنسی مکرر اشاره داشته باشد.

علت افزایش میل جنسی

  • سطوح هورمونی
  • پیشگیری از بارداری
  • دارو
  • نگرانی های پزشکی
  • مواد مخدر یا الکل
  • افسردگی
  • استرس و اضطراب
  • رابطه تغییر می کند
  • خستگی
  • سن

چگونه میل جنسی را کاهش دهیم؟

میل جنسی بالا ذاتا مشکل ساز نیست. با این حال، برخی از افراد احساس می‌کنند میل جنسی آن‌ها بسیار زیاد است و دوست دارند آن را مدیریت کنند. به خاطر داشته باشید که کارکرد این استراتژی ها ممکن است به زمان و ثبات نیاز داشته باشد. سعی کنید صبور باشید و با خودتان همدردی کنید. اگر شریکی دارید، مشارکت دادن او در این فرآیند می تواند مفید باشد.
اهداف خود را مشخص کنید!
اگر می خواهید میل جنسی خود را کاهش دهید، ابتدا مهم است که مشخص کنید این هدف واقعاً برای شما چه معنایی دارد. آیا می خواهید تعداد دفعات رابطه جنسی در هفته یا ماه را محدود کنید؟ آیا این هدف را با تعداد ارگاسم ها یا زمان صرف شده برای تماشای فیلم های پورن کمیت می کنید؟ آیا این یک هدف مشترک است که با یک شریک به اشتراک می گذارید؟
هیچ پاسخی برای «درست یا غلط» وجود ندارد، اما در نظر گرفتن خط پایه فعلی خود در مقابل جایی که می‌خواهید باشید، مفید است. همچنین ممکن است مفید باشد اگر هدف خود را مشخص و قابل اندازه گیری کنید، بنابراین می توانید پیشرفت خود را بهتر پیگیری کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است لازم باشد اهداف خود را در طول مسیر تغییر دهید.
تغییرات در رژیم غذایی
برخی از مردم بر این باورند که اعمال برخی تغییرات رژیم غذایی می تواند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد. بیشتر در مورد داروهای غرایز جنسی صحبت می شود، زیرا اینها به غذاها یا گیاهان خاصی اشاره می کنند که برای افزایش میل جنسی در نظر گرفته شده اند. گفته می شود که آنافرودیزیاک ها میل جنسی را کاهش می دهند. قرن هاست که مردم از طریق داروهای گیاهی مختلف از داروهای تقویت کننده جنسی و آنافرودیزیاک ها استفاده می کنند.
توجه به این نکته مهم است که اکثر تغییرات رژیم غذایی مبتنی بر شواهد نیستند . در عوض، بیشتر در مورد آنها به صورت عامیانه صحبت می شود و ممکن است بیشتر حکایتی باشد. ثابت شده است که فقط الکل، که یک داروی افسردگی است، در ارتباط بین مغز و دستگاه تناسلی اختلال ایجاد می کند. در دراز مدت، نوشیدن زیاد الکل می تواند با کاهش میل جنسی همزمان باشد. 
مصرف مواد مخدر را قطع کنید
برخی از داروها، از جمله محرک هایی مانند آمفتامین های تجویزی، مت آمفتامین و کوکائین، با میل جنسی بیشتر مرتبط هستند. این داروها همچنین به طور چشمگیری مهار را کاهش می دهند، که خطر درگیر شدن در اعمال جنسی ناایمن را افزایش می دهد. اگر اختلال مصرف مواد دارید، روند ترک می تواند چالش برانگیز باشد. ممکن است برای اطمینان از فرآیند سم زدایی ایمن به یک محیط حرفه ای نیاز داشته باشید.
برخی افراد متوجه می شوند که قطع مصرف مواد مخدر یا الکل میل جنسی آنها را کاملاً کاهش می دهد. این اثر عموماً موقتی است و ممکن است بخشی از سندرم ترک پس از حاد باشد. همچنین می تواند یک عارضه جانبی از داروهای خاصی باشد که برای مدیریت هوس مواد مخدر استفاده می شوند. اگر این موضوع برای شما نگران کننده است، با پزشک یا روانپزشک خود صحبت کنید.
از تماشای پورن خودداری کنید
استفاده از پورن به طور باورنکردنی رایج است، اما همچنین نشان دهنده یک موضوع بحث برانگیز در جامعه مدرن است. برای پیچیده تر کردن مسائل، تحقیقات روی پورن نشان می دهد که هم می تواند میل جنسی را افزایش یا کاهش دهد و هم ممکن است با اختلال عملکرد جنسی، مانند اختلال نعوظ ناشی از پورن، همراه باشد .  برخی از افراد متوجه می شوند که استراحت کردن از پورن روی میل آنها تأثیر می گذارد.
شاید ارزش آن را داشته باشد که در اطراف استفاده از پورن (از جمله نوع و فرکانس) مرزهایی ایجاد کنید تا ببینید آیا تفاوتی در میل جنسی شما ایجاد می کند یا خیر. ممکن است متوجه شوید که می خواهید برای مصرف کلی خود محدودیت هایی تعیین کنید. یا ممکن است تصمیم بگیرید که باید به طور کلی از تماشای آن اجتناب کنید.
چگونه میل جنسی را کاهش دهیم
 
از سکس درمانی بهره مند شوید
ممکن است شما و شریک زندگیتان میل جنسی ناسازگاری داشته باشید که ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در رابطه شما شود. این پویایی تقصیر کسی نیست، اما عدم رسیدگی به آن می تواند منجر به رنجش یا درگیر شدن در اقداماتی شود که ممکن است بعداً پشیمان شوید (یعنی خیانت). سکس درمانی می تواند به هر دوی شما کمک کند تا در اهدافی که بر لذت یکدیگر تمرکز دارند، همکاری کنید.
اگر ارزش‌های متفاوتی در مورد رابطه جنسی داشته باشید، رابطه جنسی می‌تواند مفید باشد. این در هر مرحله از یک رابطه رایج است، اما نادیده گرفتن آن ممکن است تنش بیشتری ایجاد کند. معمولاً زوج درمانگرها روی مسائل جنسی و عاطفی به طور همزمان تمرکز می کنند؛ معمولاً برای افراد عادی است که آنها را با هم تجربه کنند.
درمان فردی
درمان می تواند به کشف مسائل اساسی که ممکن است بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد کمک کند. برخی از افراد برای کنار آمدن یا جدا شدن از سایر مسائل زندگی روزمره به رابطه جنسی روی می آورند. برخی دیگر دارای مشکلات سلامت روانی از جمله افسردگی، اضطراب یا PTSD هستند که بر زندگی جنسی کلی آنها تأثیر می گذارد. یک درمانگر فضای حمایتی را برای بررسی احساسات و نگرانی های شما ارائه می دهد.
هنگامی که درمان را شروع می کنید ، شما و درمانگرتان در مورد آنچه در زندگی شما می گذرد صحبت می کنید و اهداف درمانی خود را تعیین می کنید. هدف اصلی شما ممکن است کاهش میل جنسی باشد، اما سایر اهداف رایج عبارتند از افزایش عزت نفس، افزایش صمیمیت عاطفی در روابط خود ، یا توسعه مهارت های مقابله ای سالم برای مدیریت استرس.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح