خجالت در برقراری رابطه جنسی + 6 راهکار مهم

جنسیت و شرم دو کلمه ای هستند که همیشه در جوامع سنتی مانند کشورمان در کنار هم می شنویم. سکس به عنوان یک تابو تلقی می شود و صحبت در مورد آن "شرم آور" تلقی می شود. نمی توان در مورد موضوعی که صحبت کردن یا فکر کردن درباره آن ممنوع است احساس راحتی، آرامش و امنیت کرد. و شرم در تمایلات جنسی به عنوان یک سنت از نسلی به نسل دیگر به ارث می رسد.
سکس شامل لحظاتی است که دو نفر به هم نزدیکتر می شوند. اگر شرکا در مورد مسائل جنسی با یکدیگر در میان نگذارند، ممکن است در نتیجه عدم اشتراک گذاری در هنگام بروز مشکل جنسی ادامه یابد و زندگی جنسی زوجین قطع شود.  در عین حال، عدم اشتراک جنسی ممکن است باعث شود که لذت های جنسی زوج کمتر شناخته شود.
شرم و خجالت در رابطه جنسی با ترس از قضاوت شخص دیگر تقویت می شود. ایده صحبت کردن در مورد خواسته ها، خیالات، موقعیت ها و کلمات مورد علاقه، احساس شرم را به همراه دارد و به جای در میان گذاشتن آن ها با شریک زندگی خود، سکوت و فاصله را انتخاب می کند و در نتیجه کمرویی جنسی بروز می کند.
خجالت در برقراری رابطه جنسی

چگونه مانع از خجالت در رابطه جنسی شویم؟

خود و شریک زندگی تان را بشناسید!
دانستن آنچه که شخصاً از آن لذت می برید بخش بسیار مهمی از تمایلات جنسی است. آگاهی از چیزهایی که از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی از آنها لذت می برید به شما کمک می کند خودتان را بهتر بشناسید. به همین ترتیب، شما باید در مورد مسائل مشابه با شریک زندگی خود نظر داشته باشید تا بتوانید یک رابطه مشترک و تمایلات جنسی را حفظ کنید.
در مورد تمایلات جنسی با یک دیگر صحبت کنید!
در رابطه جنسی، بسیار مهم است که هر دو طرف در به اشتراک گذاشتن خصوصیات خود با شریک زندگی خود سخاوتمند باشند. توانایی صحبت در مورد تمایلات جنسی و همچنین روش آزمون و خطا، راهنمای زوجین برای دستیابی به تمایلات جنسی لذت بخش خواهد بود.
تابو ها را کنار بگذارید!
افسانه های جنسی عواملی هستند که بیشتر باعث ایجاد شرم در روابط جنسی می شوند. هر چیزی غیر واقعی که مردم قبلا شنیده اند می تواند خجالتی و اضطراب ایجاد کند. لازم است که بتوانید داستان های شب اول، داستان های مربوط به آلت تناسلی یا واژن، روایت های غیرواقعی در مورد مدت زمان رابطه جنسی را خارج از اتاق خواب رها کنید و بین خود و شریک زندگی خود زندگی جنسی ایجاد کنید که لازم نیست مانند دیگران باشد. آنچه در رابطه جنسی "طبیعی" است بین زوجین متفاوت است.
خجالت در رابطه جنسی
 
آرام باشید!
تنش جسمی در حین رابطه جنسی یک مانع بزرگ است. دوش آب گرم، تمرینات تنفسی و تمدد اعصاب یا ماساژ به شما کمک می کند تا هم از نظر جسمی و هم از نظر روانی آرام شوید و تنش خود را کاهش دهید.
به محدودیت زمانی فکر نکنید!
رابطه جنسی یک رفتار آموخته شده است و زمینه ای است که با تمرین می تواند بهبود یابد. فکر کردن به این موضوع به عنوان حوزه ای که می توانید از آن لذت ببرید به جای اینکه آن را یک کار تلقی کنید، به کاهش استرس روی شما و از بین بردن احساس کمرویی کمک می کند. هیچ دوره زمانی مشخصی برای این کار وجود ندارد. شرکا این فرآیند را در جدول زمانی خود تکمیل خواهند کرد.
با زمان حرکت کنید!
سکس کنشی است که به جای تفکر بر احساس متمرکز است. به جای برنامه ریزی برای مراحل بعدی در طول رابطه جنسی، باید در لحظه مشترک ماند و رابطه را در جریان ادامه داد.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح