مدت زمان استاندارد رابطه زناشویی چقدر است؟

برخوردهای جنسی یکی از معدود فعالیت هایی است که در عین حال لذت بخش و استرس زا است. احساسات مختلف به محض اینکه شروع به داشتن آن می کنیم، به وجود می آید. آیا آن را به درستی انجام می دهم؟  آیا به اندازه کافی دوام دارم؟ 
بسیاری از ما به اسطوره های جنسی، تصور رایج ادامه دادن تمام شب اعتقاد داشته ایم. با این حال، جلسه جنسی مطلوب معمولاً کوتاه‌تر از آنچه انتظار دارید است.
مدت زمان استاندارد رابطه زناشویی

رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد؟

به دلایل قابل درک، مدت زمان مشخصی برای ادامه رابطه جنسی وجود ندارد. هر کس یک دیدگاه متمایز از آنچه که یک زمان خوب است! رابطه جنسی می تواند تا زمانی ادامه یابد که هر دو طرف لذت ببرند. علاوه بر این، به مفهوم جنسی شما بستگی دارد. اگر رابطه جنسی را به عنوان هر فعالیت مرتبط با رابطه جنسی یا صمیمیت، مانند نوازش کردن، بازی کردن، یا فعالیت‌های پیش‌بازی متعدد تعریف کنید، رابطه جنسی ممکن است مدت زیادی طول بکشد. به دلایل علمی، تعریف جنسیت با دخول شروع می شود.
مدت زمان مناسب بعد از دخول برای زوج ها متفاوت است، اما مطالعات نشان می دهد که بین 5 تا 10 دقیقه است. به عنوان مثال، در یک مطالعه، درمانگران جنسی مقادیر عددی را در چند دقیقه به چهار نوع بازه زمانی جنسی اختصاص دادند: کوتاه، کافی، مطلوب و بیش از حد طولانی.
نتایج به شرح زیر بود:
  • رابطه جنسی 1 یا 2 دقیقه ناکافی در نظر گرفته شد.
  • رابطه جنسی 3 تا 7 دقیقه کافی در نظر گرفته شد.
  • رابطه جنسی بین 7 تا 13 دقیقه مطلوب در نظر گرفته شد.
  • رابطه جنسی بین 10 تا 30 دقیقه بیش از حد طولانی در نظر گرفته شد.
رابطه جنسی چقدر باید طول بکشد
به یاد داشته باشید که این نتایج منعکس کننده آن چیزی نیست که شرکا در طول رابطه جنسی تجربه کردند. در عوض، آن‌ها چیزی را که این کارشناسان به‌عنوان یک چارچوب زمانی بهینه می‌دانستند، نشان دادند.
طبق گفته نویسندگان این مطالعه، درمانگرهای جنسی به طور متوسط فکر می کنند که رابطه جنسی دخول به مدت 3 تا 13 دقیقه طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
مطالعه دیگری در مورد مدت زمان مقاربت پس از دخول شامل بیش از 500 نفر از سراسر جهان بود. گفته می‌شود که آن‌ها از کرونومتر برای زمان‌بندی آمیزش فیزیکی خود در طول چهار هفته استفاده می‌کنند. زمان رابطه جنسی افراد بین 33 ثانیه تا 44 دقیقه بود که با دخول واژینال شروع می شد و با انزال پایان می یافت.
هیچ یک از این استثنائات هنجار را نشان نمی دهند زیرا میانگین مدت انزال پنج دقیقه و 24 ثانیه بود.
در حالی که هیچ پاسخ دقیقی برای مدت زمان رابطه جنسی وجود ندارد، میانگین زمان برای مقاربت تقریباً پنج تا ده دقیقه است. این زمان از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است، اما متخصصان جنسی معتقدند که این مدت زمان طبیعی است.
مهمتر از مدت زمان رابطه جنسی این است که هم عاشقان راضی باشند و هم نیازهایشان برطرف شود. 
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح