زود انزالی مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

انزال زودرس نوعی اختلال عملکرد جنسی است که در آن انزال زودتر از حد مطلوب در طول فعالیت جنسی به دلیل مشکلات ژنتیکی، روانی، پروستات مزمن و هورمونی رخ می دهد. سعی می شود مشکل زود انزالی با تمرینات کف لگن، تکنیک های رفتاری، محصولات حساسیت زدا یا دارو درمان شود.

زود انزالی مردان

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس یک اختلال عملکرد جنسی است که در آن انزال در حین رابطه جنسی معمولاً در کمتر از 2 تا 3 دقیقه رخ می دهد. در 50 درصد رابطه جنسی مشاهده می شود. 
انزال زودرس نیز با عبارات زیر تعریف می شود:
  • انزال زودرس انزالی است که همیشه یا در اکثر مقاربت ها تقریباً 1 دقیقه پس از دخول واژینال رخ می دهد.
  • انزال زودرس ناتوانی هر دو طرف در کنترل انزال به اندازه کافی برای لذت بردن از تعامل جنسی است. در اقایان این موضوع بیش تر به چشم می خورد.

انواع انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس مادام العمر: این یک مشکل زود انزالی است که از اولین فعالیت جنسی شروع می شود و در طول زندگی ادامه می یابد. به آن انزال زودرس اولیه نیز گفته می شود. 
انزال زودرس اکتسابی: انزال طبیعی زمانی اتفاق می افتد که برای اولین بار رابطه جنسی شروع می شود. این مشکل زود انزالی است که در نتیجه هر مشکل بعدی رخ می دهد. به طور کلی با نرخ 3.9-4.8٪ و به طور متوسط 4٪  دیده می شود.
انزال زودرس متغیر: در حالی که فرد هر از گاهی دچار انزال زودرس می شود، هر از گاهی انزال طبیعی را نیز تجربه می کند. این شایع ترین شکل انزال زودرس است و به میزان 8.5-11.4 درصد رخ می دهد. 
انزال زودرس متغیر حسی: شرایط روانی فرهنگی یا غیرطبیعی وجود دارد. در حالی که فرد در واقع مشکل انزال زودرس ندارد، اما نگران زود انزالی نیست. 
انواع انزال زودرس

چه چیزی باعث انزال زودرس می شود؟

از نظر فنی، در نتیجه انزال و برانگیختگی جنسی، سیگنال‌ها از نخاع به مغز می‌رود، وقتی لذت به اوج خود می‌رسد، مغز فرمان «آماده» را به اندام تولید مثل می‌دهد و منی از طریق آلت تناسلی خارج می شود.
علل انزال زودرس پروستاتیت که التهاب پروستات است، مشکلات روحی و روانی مانند اضطراب، استرس و افسردگی، اضطراب از انزال زودرس، سطح غیر طبیعی هورمون، دیابت و مصرف دارو می باشد.
مشکل انزال زودرس متغیر متغیر و حسی کاملاً بر اساس دلایل روانشناختی است. شرایط زندگی روزانه و استرس موثر است.
دلایل روانشناختی: مشکلاتی مانند استرس، عوامل محیطی، رابطه با شریک زندگی و شیوه زندگی می تواند باعث مشکلات زود انزالی شود.
عوامل غدد درون ریز: مشکلات تیروئید که معمولاً به عنوان گواتر شناخته می شود، می تواند باعث انزال زودرس شود.
مشکلات اورولوژی: بیماری های پروستات، عفونت های پروستات، عفونت های دستگاه ادراری یا بیماری های مقاربتی می توانند باعث انزال زودرس شوند.
مشکلات سلامت جنسی: اختلالات عملکردی در سلامت جنسی یا مشکلات سازگاری جنسی می تواند باعث انزال زودرس شود.

چه بیماری هایی باعث انزال زودرس می شود؟

مشکلات جنسی، اختلالات هورمون تیروئید ، اختلالات پروستات، استرس و همچنین؛ دیابت اختلال نعوظ به ویژه در بیماران دیابتی شایع است، زیرا عروق حامل خون به آلت تناسلی نیز تحت تأثیر قرار می گیرند. با این حال، تأثیر دیابت بر اعصاب آلت تناسلی نشان می دهد که ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشد.
اختلالات هورمون تستوسترون: کمبود هورمون تستوسترون باعث انزال زودرس می شود. از سوی دیگر، در برخی مطالعات نظراتی وجود دارد که تستوسترون پایین عمدتاً باعث تاخیر در انزال یا عدم ارگاسم می شود.
بیماری های غده هیپوفیز: مطالعات مختلفی نشان می دهد که مشکلات در غده هیپوفیز ممکن است باعث انزال زودرس شود. اما نتایج به دست آمده مشخص نیست. با این حال، به وضوح مشخص است که انزال زودرس در افراد مبتلا به پرکاری تیروئید رخ می دهد.
واریکوسل : نظرات مختلفی وجود دارد که واریکوسل می تواند باعث انزال زودرس شود.
چه بیماری هایی باعث انزال زودرس می شود

انزال زودرس چگونه تشخیص داده می شود؟

استاندارد طلایی در تشخیص زود انزالی، مصاحبه پزشک با بیمار است. اگر شرایط زمینه ای متفاوتی وجود داشته باشد که باعث انزال زودرس می شود، مانند مشکلات هورمونی یا عفونت ادراری، معاینات برای این موارد تکمیل می شود.
تشخیص انزال زودرس را می توان با گرفتن شرح حال دقیق از بیمار انجام داد. در بیماران مناسب می توان زمان انزال را از بیمار آموخت. تفاوت بین ناتوانی جنسی، شایع ترین مشکل، و انزال زودرس را می توان با گرفتن شرح حال دقیق از بیمار آشکار کرد

چگونه مشکل زود انزالی را درمان کنیم؟

در درمان زود انزالی از روش های مختلفی استفاده می شود. بسته به شرایط بیمار، یک یا چند مورد از این درمان ها را می توان همزمان به صورت ترکیبی استفاده کرد.
درمان دارویی: داروهایی برای انزال زودرس، مشابه داروهایی که امروزه برای اختلال عملکرد جنسی استفاده می شود، برای انزال زودرس نیز ساخته شده است. داپوکستین باید 1-3 ساعت قبل از رابطه جنسی مصرف شود.
ورزش و ورزش: ورزش هایی که عضلات لگن را تحت تأثیر قرار می دهند در درمان انزال زودرس استفاده می شوند. ورزش کگل رایج ترین روش ورزشی است که استفاده می شود. می توان آن را به عنوان یک تمرین احتباس ادرار با عضلات مقعد تعریف کرد. تمرینات کگل که در کودکان، زنان و مردان مبتلا به بی اختیاری ادرار نیز مورد استفاده قرار می گیرد، در هر زمانی از روز قابل انجام است. ماهیچه هایی که امکان احتباس ادرار را فراهم می کنند، عضلاتی هستند که با عضلاتی که از انزال جلوگیری می کنند، کار می کنند. هدف تمرینات تقویت این ساختارهای عضلانی است. در حین رابطه جنسی، زمانی که فرد احساس می کند قصد انزال دارد، ماهیچه های این ناحیه را منقبض کرده و باعث می شود که ساختار عضلانی گردن مثانه منقبض شده و انزال را کنترل کند. ورزش کگل یکی از روش های درمانی موثر در مقابله با انزال زودرس است.
مشکل زود انزالی
جدای از تمرینات کگل، تناسب اندام و ورزش های مشابهی که عضلات کف لگن را تمرین می دهند نیز در پیشگیری از انزال زودرس مفید هستند.
کرم ها و ژل ها: کرم ها و ژل های بی حس کننده موضعی که به عنوان عوامل موضعی تعریف می شوند، می توانند از انزال زودرس جلوگیری کنند. مهمترین مزیت ژل ها و کرم هایی که روی سر و ختنه گاه آلت استفاده می شود این است که کاربردهای موضعی دارند و عوارض سیستمیک ندارند. اما کرم ها و ژل ها بسته به میزان استفاده می توانند از احساس ارگاسم در مردان و زنان جلوگیری کنند. به خصوص بوی بد ژل های استفاده شده می تواند محیط ناخوشایندی را در حین مقاربت ایجاد کند.
کاندوم: کاندوم یکی از روش های درمانی است که برای جلوگیری از انزال زودرس مورد استفاده قرار می گیرد زیرا باعث کاهش حس در هنگام مقاربت می شود. برای این کار می توان از بیش از یک کاندوم استفاده کرد و کاندوم های بی حس کننده موضعی نیز وجود دارد.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح