خود ارضایی در زنان و هر آنچه باید از علل، مزایا و معایب آن بدانید

خودارضایی نوعی خودتحریکی جنسی است که شامل لمس، مالش یا تحریک اندام تناسلی خود برای تجربه لذت و آرامش جنسی است. این یک جنبه طبیعی و سالم از تمایلات جنسی انسان است.
اغلب بخشی از رشد و اکتشاف جنسی در نظر گرفته می شود. خودارضایی می تواند شامل تکنیک های مختلفی باشد و بسته به ترجیحات شخصی و نگرش های فرهنگی نسبت به تمایلات جنسی، می تواند به تنهایی یا با شریک جنسی انجام شود. در بعضی از بانوان دیده می شود که این عمل انجام می گردد، اگر می خواهید از مزایا و معایب آن به طور کامل آگاه شوید، تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید.
خود ارضایی در زنان

بررسی معایب انجام خود ارضایی در بانوان

خودارضایی بیش از حد یا اجباری ممکن است عواقب منفی برای برخی افراد داشته باشد. برخی از مضرات بالقوه خودارضایی که توسط تحقیقات اخیر پشتیبانی شده است عبارتند از:
اعتیاد یا رفتار اجباری: مانند سایر اعتیادهای رفتاری، می تواند به یک رفتار اجباری تبدیل شود که در زندگی و روابط روزمره اختلال ایجاد می کند.
تداخل با عملکرد جنسی: خودارضایی بیش از حد ، به خصوص اگر شامل تحریک دستی خشن یا تهاجمی باشد، می تواند منجر به کاهش حساسیت یا اختلال عملکرد جنسی در برخی افراد شود. اتکای بیش از حد به خودارضایی می تواند منجر به مشکلات در تحریک جنسی یا عملکرد با شریک زندگی شود. با این حال، نباید فراموش کرد که یک عامل مستقیم نیست.
احساس گناه یا شرم: باورهای فرهنگی یا مذهبی، انگ اجتماعی و نگرش های منفی نسبت به خودارضایی می تواند منجر به احساس گناه، شرم یا خجالت در برخی افراد شود که می تواند اثرات روانی منفی داشته باشد.
مشکلات رابطه: خودارضایی گاهی اوقات می تواند در روابط جنسی تداخل داشته باشد، اگر جایگزین فعالیت جنسی شریک شود یا در آن اختلال ایجاد کند.
پریشانی روانی: در موارد نادر، خودارضایی بیش از حد یا رفتار جنسی اجباری ممکن است با سایر مشکلات روانی مانند اضطراب، افسردگی یا ضربه همراه باشد.
تداخل در زندگی روزمره: اگرچه نادر است، اما خودارضایی بیش از حد می تواند با تداخل در فعالیت ها و مسئولیت های زندگی روزمره منجر به عواقب منفی شود.
بررسی معایب انجام خود ارضایی در بانوان

بررسی مزایای خود ارضایی در بانوان

خودارضایی در روابط می تواند به طرق مختلف نقش داشته باشد و اهمیت آن ممکن است بسته به ترجیحات و شرایط فردی متفاوت باشد. چرا باید در یک رابطه هم این کار را انجام دهید؟ در اینجا چند گزینه بالقوه وجود دارد:
ارضای جنسی: این می تواند راهی برای افراد برای ارضای نیازها و خواسته های جنسی خود در شرایطی باشد که شریک زندگی ندارند یا ترجیح می دهند به تنهایی خودارضایی کنند .
اکتشاف و اکتشاف: خودارضایی متقابل می تواند راهی برای شرکا باشد تا بدن یکدیگر را کشف کنند، درباره ترجیحات جنسی یکدیگر بیاموزند و تجربیات جنسی خود را با هم تقویت کنند.
ارتباط و صمیمیت: بحث در مورد خودارضایی می تواند به زوج ها کمک کند تا اعتماد و صمیمیت ایجاد کنند، به خصوص زمانی که شریک زندگی به اندازه کافی احساس راحتی می کنند که فعالیت های جنسی را به تنهایی با یکدیگر به اشتراک بگذارند.
کاهش استرس و مراقبت از خود: خودارضایی می تواند راهی برای کاهش استرس و ارتقای خودمراقبتی در افراد باشد که می تواند بهزیستی کلی و رضایت از رابطه آنها را بهبود بخشد.
با این حال، توجه به این نکته ضروری است که نقش خودارضایی در روابط می تواند بسته به عوامل فردی و فرهنگی بسیار متفاوت باشد و هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد. ارتباط باز و درک متقابل کلیدی برای هدایت این جنبه از یک رابطه است.
بررسی مزایای خود ارضایی در بانوان

ایا خود ارضایی در بانوان باعث ایجاد مشکل در ارتباط جنسی می شود؟

خودارضایی که به طور منظم و تحت کنترل انجام شود، فرد را از زندگی جنسی دور نمی کند. با این حال، زمانی که شروع به گرفتن بیشتر وقت شما می کند، که شما را از زندگی اجتماعی بیگانه می کند، شروع به بیگانه شدن شما از زندگی جنسی می کند. پس از مدتی فرد در این شرایط حتی تمایلی به رابطه جنسی با شریک زندگی خود ندارد.
در شرایط عادی، خودارضایی میل جنسی را کاهش نمی دهد، زیرا قدرت تخیل زن را افزایش می دهد  ، برعکس میل جنسی را افزایش می دهد.  در واقع به زنان مبتلا به اختلال عملکرد جنسی، یعنی بی میلی جنسی، ناتوانی در ارگاسم یا مشکلات انزال، توصیه می شود که خودارضایی کنند.
از آنجایی که زنی که به طور منظم خودارضایی می کند،  بدن خود را بهتر می شناسد، بهتر می داند از چه چیزی لذت می برد و می تواند راحت تر تمرکز کند.  به همین دلیل زنانی که خودارضایی می کنند بیشتر از رابطه جنسی لذت می برند و راحت تر به ارگاسم می رسند.
با این حال، زنانی که زیاد خودارضایی می‌کنند ممکن است مشکلاتی مانند عدم لذت بردن از رابطه جنسی عادی، عدم توانایی به ارگاسم یا انزال را تجربه کنند. زیرا چنین زنانی ارگاسم کلیتورال بیشتری دارند و در ارگاسم واژینال مشکل دارند. این وضعیت می تواند به زندگی جنسی زوجین آسیب برساند. بنابراین، اغراق نکردن در خودارضایی عامل مهمی برای یک رابطه سالم است.
خود ارضایی در بانوان

ایا درمانی برای رفع خود ارضایی در بانوان وجود دارد؟

درمان اعتیاد به خودارضایی توسط درمانگران، روانشناسان و روانپزشکان پس از مشورت با پزشک متخصص در زمینه سلامت جنسی قابل حل است. با این حال، در موارد اعتیاد بانوان به خودارضایی باید حتماً مشاوره اورولوژی درخواست شود.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح