ترک خود ارضایی و معرفی روش هایی برای درمان آن

خودارضایی رسیدن به ارضای جنسی با تحریک (مالیدن) اندام تناسلی است. اگرچه خودارضایی چندین فواید سلامتی مانند کاهش استرس و خواب بهتر دارد، اما می‌تواند چندین اثر منفی داشته باشد. خودارضایی اجباری همیشه زمانی بد است که نمی‌توانید میل به خودارضایی را کنترل کنید یا بر فعالیت‌های روزانه، احساسات، روابط و غیره شما تأثیر بگذارد.
اعتیاد به خودارضایی؟ چگونه به خودارضایی فکر نکنیم؟ علائم خودارضایی و چرا افراد در وهله اول خودارضایی می کنند؟
ترک خود ارضایی

اعتیاد به خود ارضایی چیست؟

خودارضایی یک فعالیت جنسی سالم است که در آن یک مرد یا زن، اندام تناسلی خود را به تنهایی یا از طریق شریک جنسی تحریک می کند تا لذت جنسی را بدست آورد. اعتیاد به خودارضایی چیست؟
اگرچه اعتیاد به خودارضایی یک بیماری قابل تشخیص نیست، به دلیل تحقیقات محدود موجود به دلیل انگ اجتماعی. اعتیاد به خودارضایی زمانی رخ می دهد که رفتار اجباری برای خودارضایی وجود داشته باشد یا زمانی که وابستگی روانی، جسمی یا عاطفی برای کسب ارضای جنسی از طریق خودارضایی وجود دارد.
خودارضایی مشکلی نیست مگر اینکه اجباری شود یا شروع به تداخل در فعالیت های روزانه کند.
اعتیاد به خود ارضایی

چرا افراد اقدام به خود ارضایی می کنند؟

خودارضایی سالم است مگر اینکه به اعتیاد اجباری یا خودارضایی تبدیل شود. به غیر از تسکین تنش جنسی، دلایل دیگری نیز می تواند برای چرایی خودارضایی افراد وجود داشته باشد. 
 • در دسترس نبودن شریک جنسی
 • رفع استرس
 • برای جلوگیری از خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی 
 • برای جلوگیری از بارداری 
 • کشف تمایلات جنسی

چرا باید خود ارضایی را کنار گذاشت و آن را درمان کرد؟

خودارضایی در بیشتر موارد در فعالیت های روزانه تداخلی ایجاد نمی کند مگر اینکه اجباری شود. آیا دلایلی وجود دارد که چرا باید خودارضایی را متوقف کنید؟ خودارضایی می تواند چندین اثر منفی داشته باشد که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.
 • احساس گناه یا انگ : چه به دلایل مذهبی و چه به دلیل انگ اجتماعی، اگر نمی توانید خود را متقاعد کنید که اشتباه است، بهتر است دست بردارید.
 • ایزوله سازی اجتماعی
 • مشکل در رابطه جنسی یا پیوند با شریک زندگی خود.
 • خودارضایی می تواند باعث کاهش عزت نفس شود.
 • خستگی 
 • خودارضایی مکرر می تواند باعث تحریک پوست یا آسیب های پوستی شود.

خود ارضایی

چگونه خود ارضایی را درمان کنیم؟

چگونه میل به خودارضایی را کنترل کنیم؟ در اینجا 10 نکته برای توقف خودارضایی آورده شده است:
این که بعضی افراد زیاد خودارضایی می کنند رایج است. اگر می‌پرسید چگونه میل به خودارضایی را کنترل کنیم؟ این می تواند اولین و ضروری ترین قدم باشد.
خود را درگیر نگه دارید : درگیر شدن در فعالیت های اوقات فراغت مانند انتخاب یک سرگرمی که دوست دارید و گذراندن وقت با عزیزان. اینها همه 
ورزش : ورزش باعث آزاد شدن اندورفین های طبیعی می شود که استرس را کاهش می دهد، که بیشتر میل به خودارضایی را کاهش می دهد.
روال خود را تغییر دهید : خودارضایی می تواند به طور خود به خود در همان زمان از روز رخ دهد، ممکن است احساس کنید که در حال خودارضایی هستید. بنابراین، بهتر است در آن زمان روال خود را تغییر دهید و کار دیگری انجام دهید. 
مدیتیشن : مدیتیشن روح و بدن را پرورش می دهد و به کاهش استرس کمک می کند. این می تواند در خودارضایی مفید باشد، زیرا ذهن شما بر نفس های عمیق تمرکز می کند. پس از مدیتیشن، تمرکز ذهن بر روی چیز دیگری و در عین حال فروکش کردن احساس خودارضایی آسان می شود.
از اسباب‌بازی‌های جنسی خودداری کنید : اگر از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده می‌کنید و رفتارهای اجباری با آن‌ها پیدا می‌کنید، بهتر است از اسباب‌بازی‌های جنسی خودداری کنید زیرا می‌توانند باعث ایجاد احساس خودارضایی شوند.
چگونه خود ارضایی را درمان کنیم
پیشرفت خود را پیگیری کنید : ردیابی پیشرفت خود در عین اجتناب از خودارضایی می تواند انگیزه دهنده باشد. اهداف SMART (مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع) را با اهداف کوچکی مانند محدود کردن فرکانس در روز و سپس کاهش فرکانس در هفته شروع کنید.
با شریک زندگی خود صحبت کنید : با عزیزان یا شریک عاشقانه خود صحبت کنید آنها می توانند حمایت عاطفی را ارائه دهند و می توانند در ردیابی پیشرفت کمک کنند. همچنین ضروری است که با شریک عاشقانه خود در مورد خودارضایی صحبت کنید زیرا رفتار اجباری شما می تواند به دلیل فقدان صمیمیت فیزیکی یا اضطراب عملکرد باشد.
صمیمیت فیزیکی با شریک زندگی خود را حفظ کنید : صمیمیت فیزیکی با شریک زندگی خود مهم است، در مورد ترجیحات و علاقه های خود با شریک زندگی خود آشکارا صحبت کنید، مذاکره و آمدن به همان صفحه به ایجاد یک رابطه شاد و سرگرم کننده کمک می کند. این می تواند به جلوگیری از اثرات منفی خودارضایی کمک کند.
به دنبال کمک حرفه ای باشید : صحبت با متخصصان می تواند کمک کند زیرا آنها در موضوعاتی مانند اعتیاد و رفتارهای اجباری آموزش دیده اند. آنها رازداری را حفظ می کنند و به مقابله با احساسات منفی و اضطراب پیرامون خودارضایی کمک می کنند. 

چه زمانی خودارضایی مشکل ساز است؟

هیچ دستورالعملی برای خودارضایی بیش از حد یا زمانی که خودارضایی مشکل ساز است وجود ندارد. به دلیل تحقیقات محدود. زمانی مشکل ساز می شود که:
 • شروع به تأثیرگذاری بر زندگی روزمره می کند.
 • تأثیر منفی بر زندگی شما دارد.
 • دخالت در زندگی اجتماعی
 • صدمات جسمی به اندام های خصوصی در اثر خودارضایی زیاد
 • خودارضایی اجباری می شود
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح