خدمات از راه دور و دارو درمانی

روش های ارائه بسیاری از خدمات در عصر کنونی ما تکامل یافته است، زیرا فناوری و وسایل ارتباطی به یک ستون اساسی در همه زمینه های زندگی تبدیل شده اند که برجسته ترین آنها دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی از راه دور در هر زمان و در هر زمان است.  بنابراین فرد می تواند از این پس مشاوره پزشکی و همچنین پیگیری دوره ای بیماری های مزمن را دریافت کند و با برقراری تماس تصویری، تماس تلفنی یا حتی از طریق چت متنی نتایج معاینات، تجزیه و تحلیل و سایر خدمات را مشاهده کند. اگر می خواهید با صفر تا صد خدمات از راه دور و دارو درمانی آشنا شوید، به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسی تان قرار دهید.

خدمات از راه دور چیست؟

بسیاری از خدمات پزشکی را از طریق اینترنت از طریق برنامه های کاربردی پزشکی و وب سایت هایی که امکان ارتباط با پزشکان معتبر را فراهم می کنند،خدمات از راه دور گفته می شود. این خدمات به شرح زیر می باشند:
مشاوره پزشکی و شرح درمان
خدمات بهداشتی از راه دور امکان برقراری تماس تصویری یا تماس صوتی با پزشک، شبیه سازی ویزیت سنتی را فراهم می کند. در این مرحله پزشک سابقه پزشکی را می گیرد و متوجه می شود که بیماری که فرد از آن رنج می برد و علائمی که ممکن است نشان می دهد چیست و درخواست می کند که برخی از آزمایشات و آنالیزها برای تأیید تشخیص انجام شود و سپس فرد پاسخ آن را به پزشک ارائه دهد. سپس با توصیه های لازم، پزشک می تواند برخی از داروها را به صورت نسخه الکترونیکی که از داروخانه ها تجویز می شود تجویز کند. شایان ذکر است که برخی از موارد پیچیده نیاز به معاینه فیزیکی در کلینیک یا بیمارستان دارند و در این موارد فرد حتما باید به کلینیک پزشک خود مراجعه نماید.
درمان بیماری های حاد
شکی نیست که همه ما در مواقعی دچار سرماخوردگی ، ناراحتی معده یا سوختگی و زخم های جزئی هستیم و در این موارد به شدت نیاز به مشاوره آنلاین داریم. پزشک برای کمک به نحوه عمل کردن یا تجویز یک درمان خانگی یا دارویی مناسب برای این بیماری شما را یاری می دهد. علاوه بر این، خدمات بهداشت از راه دور امکان ضمیمه کردن تصاویر مشکلات پوستی، زخم یا سوختگی را برای پزشک فراهم می کند که به تشخیص بیماری کمک می کند. نمونه هایی از برخی از بیماری های حاد که می توانند با سلامت از راه دور درمان و نظارت شوند عبارتند از:
سرماخوردگی و آنفولانزا
عفونت های گلو
ناراحتی معده و دل درد
تهوع و استفراغ
آلرژی های پوستی
زخم ها و سوختگی های جزئی
عفونت های دستگاه ادراری
پیگیری وضعیت بیماری
خدمات بهداشتی از راه دور امکان نظارت دقیق بر وضعیت را فراهم می کند، به خصوص با در دسترس بودن دستگاه های مدرن و با کاربرد آسان در خانه که امکان اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب و آگاهی از سطح اکسیژن خون را فراهم می کند. که اطلاعاتی در مورد علائم حیاتی بیمار در اختیار پزشک قرار می دهد. به طور مداوم وضعیت سلامتی او را بررسی کند.
مشاوره تغذیه ای
خدمات بهداشتی از راه دور همچنین شامل خدمات مشاوره تغذیه است که نظارت بر وضعیت تغذیه افراد، ایجاد یک رژیم غذایی مناسب برای هر مورد فردی در موارد بیماری های مزمن و برنامه ریزی برای کاهش یا افزایش وزن با پیگیری مستمر را ارائه می دهد.
درمان اختلالات روانی
خدمات بهداشت از راه دور دریافت مشاوره های روانشناختی و برنامه های روان درمانی را تسهیل می کند، زیرا امکان جلسات از راه دور با روانشناس را فراهم می کند که از طریق آن فرد می تواند احساسات و افکار خود را در خلوت کامل بیان کند و پزشک توصیه و درمان مناسب را با پیگیری مستمر تا زمان ارائه می دهد. 
همانطور که تا به این قسمت از مقاله متوجه شده اید پزشکی از راه دور و دارودرمانی می تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که توانایی لازم برای مراجعه مکرر به بیمارستان و کلینیک ها را ندارند. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با صفر تا صد این مبحث آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل به دریافت خدمات مد نظرتان از مجموعه ما بپردازید.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح