نقشه مغزی یا QEEG چیست؟ کاربرد ، فواید و عوارض آن

به لطف نقشه برداری مغز، ارزیابی فعالیت های رخ داده در مغز امکان پذیر است. در عین حال راه حل های موفقی برای از بین بردن بیماری های مختلف با استفاده از این فناوری ها به دست می آید. در این مرحله با شرکت رادیولوژی HSM که خدمات نقشه برداری مغز را به شما ارائه می دهد، می توان انواع اختلالات عصبی را از بین برد .
در عین حال، انجام این مطالعات برای تشخیص و درمان اختلالاتی که در مغز افراد رخ می دهد برای ما آسان تر می شود. با استفاده از چنین روش هایی نتایج موفقیت آمیزتری در رفع انواع اختلالات روانی حاصل می شود.
اگرچه این یک فناوری نسبتاً جدید است، اما امروزه استفاده از این فناوری تضمین می کند که انتظارات مردم به شیوه ای شایسته تر برآورده می شود. در نتیجه، فناوری هایی که برای نقشه برداری از مغز استفاده می شوند، با ارائه تصویری سه بعدی و نمایش فوری حرکات مغز، زمینه جدیدی را در مرحله درمان ایجاد می کنند.
 

نقشه برداری مغز چگونه انجام می شود؟

با توجه به مزایایی که این روش ها با الکترودهای قرار داده شده روی جمجمه انجام می شوند، اخیراً این روش ها در بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی انجام شده است. داده های گرفته شده از الکترودها در محیط کامپیوتر پردازش شده و فرآیندهای نقشه برداری مورد نظر نیز انجام می شود. امروزه با استفاده از روش های نقشه برداری، تشخیص مشکلات مغزی که به دلیل کهولت سن یا دلایل دیگر ایجاد می شود، آسان تر می شود. در عین حال، تشخیص انواع اختلالات روانی مانند استرس و افسردگی در این مرحله توجه خاصی را به خود جلب می کند.
اخیراً می توانید خدمات بهداشتی را از شرکت رادیولوژی HSM ما دریافت کنید تا در تامین چنین نیازهایی خدمات دریافت کنید. به لطف روش های نقشه برداری، ایجاد یک نمودار سه بعدی فعالیت مغز به تازگی افراد را قادر می سازد تا چنین انتظاراتی را برآورده کنند. امروزه بیماری های مختلف افراد باعث آسیب یا تراکم مغزی در نواحی خاصی از مغز می شود. به همین دلیل می توانید در زمان حذف چنین شدت فعالیتی برای دریافت سرویس از این روش ها درخواست کنید.

چه کسی می تواند برای نقشه برداری مغز درخواست دهد؟

این نوع روش ها که برای از بین بردن بسیاری از اختلالات عصبی و روانی استفاده می شود، عمدتاً برای مشکلات حافظه استفاده می شود. علاوه بر این، در از بین بردن مشکلات افسردگی، از بین بردن مشکلاتی مانند اعتیاد به الکل و بیماری هایی مانند اختلال هراس و بیش فعالی کاربرد دارد. همچنین می توان هنگام حذف مشکلاتی که ممکن است برای افراد وجود داشته باشر با خیال راحت این برنامه ها را انتخاب کرد. علاوه بر ساختار مغز سالم، چنین روش هایی را می توان به راحتی برای نظارت منظم بر فعالیت های مغز به دست آورد.
امروزه این روش ها در مراکز درمانی مختلف ضمن رفع نیازهای شما در اختیار شما قرار می گیرد. شما می توانید به راحتی از مرکز بهداشت رادیولوژی HSM ما به چنین خدمات بهداشتی دسترسی داشته باشید. شما می توانید با خیال راحت این برنامه ها و خدمات را برای نتایج موفقیت آمیز نشان داده شده در مشکلات اخیر سلامت انتخاب کنید. 

روش های نقشه برداری مغز چیست؟

مشخص شده است که در این مرحله از روش های مختلفی به ویژه روش های نقشه برداری مغز توموگرافی استفاده می شود. در محدوده این کاربردها، با استفاده از روش درمانی تحریک مغناطیسی یا روش های مختلف نقشه برداری مغز نیز مواجه هستیم.
با ظهور این درمان ها اخیراً انتظارات مردم برآورده شده و مشکلات روحی برطرف می شود.
انتخاب چنین روش هایی که امروزه با موفقیت در مراکز درمانی مختلف اعمال می شود، بسته به ویژگی های بیمار نیز متفاوت است. علاوه بر تکنیک های مختلف مورد استفاده در بیماران نوجوان، تکنیک های مختلف تصویربرداری برای کودکان ترجیح داده می شود. همچنین شرایطی است که بسته به شرایط بیمار از تکنیک های جدید استفاده می شود. به لطف این برنامه ها، که با ترکیب مقادیر فعالیت الکتریکی مغز گرفته شده از پوست سر در یک محیط کامپیوتری ایجاد می شود، درک ساختارهای مغز بیماران آسان تر می شود. در نتیجه، می توانید از چنین روش هایی برای تعیین شدت فعالیت های مختلف روی مغز استفاده کنید. اخیراً چنین روش هایی جزو پرطرفدارترین روش ها در دنیا و کشور ما محسوب می شوند.
همانطور که تا این قسمت از مقاله متوجه شده اید نقشه برداری مغز یکی از روش های نوین در صنعت پزشکی محسوب می شود. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با صفر تا صد این موضوع آشنا کنیم .امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از خدمات مجموعه ما بهره مند گردید.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح