مشاوره حقوقی خانواده و دعاوی خانواده + آنلاین و تلفنی

همانطور که می دانید امروزه مشکلات فرهنگی و اقتصادی زیادی در جامعه ما وجود دارد که همین موضوع باعث مشکلات جدی تر در خانواده می شود. بسیاری از مواقع به این مشکلات توجه چندانی نمی شود، اما باید بدانید که این موضوعات می تواند تاثیر بسیار منفی بر روی اعضای خانواده به ویژه کودکان داشته باشند. 
ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند در صورت بروز چنین مشکلاتی در خانواده باید چه اقدامی انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم شما می توانید از یک مشاور حقوقی خانواده در این باره کمک بگیرید. مشاوره های حقوقی خانواده می توانند تا حد بسیار زیادی مشکلات اعضای خانواده را برطرف نمایند و یک خانواده سالم را به وجود آورند. اگر می خواهید با همه چیز در ارتباط با مشاوره حقوقی خانواده آشنا شوید به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را مورد بررسیتان قرار دهید.

مشاوره حقوقی خانواده چیست؟

پیش از اینکه وارد مباحث پیچیده تر در ارتباط با مشاوره حقوقی خانواده شویم، باید این موضوع را به طور کامل و جامع برایتان شرح دهیم. مشاوره حقوقی خانواده چیست؟ لذا لازم به ذکر است به فردی که حقوقدان است و از تمامی مسائل مربوط به حقوق خانواده آگاه است مشاوره حقوقی خانواده گفته می شود. این افراد سعی می کنند تا با تخصص و مهارت خود در این زمینه اکثر مشکلات خانوادگی را برطرف نمایند و مشاوره های مناسبی را به مشتری های خود ارائه دهند. اگر بخواهیم این موضوع را به طور کامل برایتان شرح دهیم، باید بگوییم که مشاوره حقوقی خانواده تمامی مشکلاتی که ممکن است برای اعضای خانواده به وجود آید را برطرف می نماید که این مسائل عبارتند از: حضانت فرزندان، تقسیم اموال، ازدواج، طلاق و...

اهمیت مشاوره حقوقی خانواده

ممکن است بسیاری از افراد گمان کنند که مشاوره حقوقی خانواده چندان اهمیتی در جامعه کنونی ندارد. اما باید بگوییم که این تصور کاملاً اشتباه و نادرست تلقی می شود. سه مشخصه اصلی که ثابت می کند مشاوره حقوقی خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است عبارتند از:
کاهش تنش و درگیری خانوادگی
قطعاً تاکنون در اطرافیان خود دیده اید که تنش و درگیری های زیادی در خانواده آن ها به وجود آمده است و مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد. لذا لازم به ذکر است که تمامی مشکلات در ابتدا چندان پیچیده و بزرگ نیستند. اگر به هنگام بروز آن ها از یک مشاور حقوقی خانواده کمک بگیرید می توانید آن مشکل را در کم ترین زمان ممکن برطرف کنید و از ایجاد تنش و درگیری های شدید خانوادگی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کنید. هنگامی که این موضوع را مورد توجهتان قرار نمی دهید، باید منتظر مشکلات جدی تر و بحران های خانوادگی بزرگتر باشید.
حفظ حقوق و رفاه کودکان
از دیگر مواردی که نشان دهنده اهمیت ویژه مشاوره حقوقی خانواده می باشد حفظ حقوق و رفاه کودکان است. معمولاً هنگامی که تنش و درگیری های زیاد در خانواده به وجود می آید رفاه کودکان خدشه دار می شود و آن ها به تنهایی نمی توانند از حقوق خود دفاع کنند. لذا باید توجه داشته باشید که مشاوره حقوقی خانواده می تواند به طور مستقیم و حتی غیر مستقیم از حقوق و رفاه کودکان دفاع کند. اگر می خواهید با دیگر دلایل اهمیت مشاوره حقوقی خانواده آشنا شوید با ما تا انتهای این قسمت از مقاله همراه بمانید.
حفظ حقوق اعضای خانواده
در بسیاری از مواقع دیده می شود که اعضای خانواده از وظایف و تکالیف خود به خوبی آگاه نیستند. این موضوع سبب می گردد تا مشکلات خانوادگی و قانونی زیادی برای آن ها به وجود آید. هنگامی که از مشاوره حقوقی خانواده استفاده می کنید، می توانید از وظایف همچنین حقوق مربوط به خود را آگاه شوید و در نهایت از بروز مشکلات جدیتر در خانواده تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمایید.

مهم ترین ویژگی مشاوره حقوقی خانواده چیست؟

اگر می خواهید از یک مشاور حقوقی خانواده بهره مند گردید باید به مهم ترین ویژگی یک مشاور خوب توجه قائل باشید. لذا لازم به ذکر است مشاوران حقوقی خانواده باید به طور کامل و جامع از حقوق و قوانین خانواده آگاه باشند تا بتوانند مشکلات مشتری های خود را در کم ترین زمان ممکن برطرف نمایند. هنگامی که مشاور از مهارت های ارتباطی بالایی برخوردار استگ می تواند با اعضای خانواده به خوبی ارتباط گرفته و مشکلات آن ها را بفهمد.
هنگامی که یک مشاور نتواند جزئی ترین مسائل را متوجه شود، قطعاً قادر به برطرف کردن آن مشکلات نخواهد بود. لذا خواهشمندیم به هنگام انتخاب مشاوره حقوقی خانواده حتماً به مهارت های ارتباطی و همچنین میزان علم و دانش او توجه بسیار زیادی داشته باشید.

مسائل رایج در مشاوره حقوقی خانواده

توجه داشته باشید که مسائل مختلفی وجود دارند که نیاز به مشاوره حقوقی خانواده را چندین برابر می کنند. از مهم ترین مسائل رایج در مشاوره حقوقی خانواده می توان به موارد زیر اشاره کرد:
طلاق و جدایی
مهم ترین مسئله ای که باعث می شود افراد از مشاوره حقوقی خانواده بهره مند کردند طلاق و جدایی می باشد‌. همانطور که می دانید پروسه طلاق یک پروسه نسبتا طولانی محسوب می شود مگر آن که دو طرف به طور توافقی اقدام به جدایی نمایند. به هنگام طلاق گرفتن مشاوره های حقوقی تمامی مسائل در این باره را برای شما شرح خواهند داد. این موضوع باعث می شود تا بتوانید با دید بازتری نسبت به این موضوع اقدام نمایید و از بروز مشکلات جدی تر در این راه جلوگیری نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم اگر این مشکل را دارید حتماً از یک مشاور حقوقی خانواده خوب کمک بگیرید. چرا که در بسیاری از مواقع مشاوره ها از دانش کافی برخوردار نیستند و ممکن است مسیر طلاق و جدایی شما را طولانی تر نمایند.
حضانت فرزندان
همانطور که می دانید در جامعه امروز حتی با وجود فرزند طلاق های بسیاری ثبت می شود. به همین خاطر اولین مشکلی که پس از طلاق برای افراد به وجود می آید حضانت فرزندان است. هنگامی که از مشاوره حقوقی خانواده برای حضانت فرزندان کمک می گیرید او شما را راهنمایی می کند تا بهترین تصمیم را برای نگهداری فرزندان بگیرید. همچنین مشاور اولویت سرپرستی را اعلام می کند که این موضوع با توجه به سن فرزند مشخص می شود.
ارث و وصیت
یکی از مشکلات رایجی که برای اکثر خانواده ها به وجود می آید موضوع ارث و وصیت است. همانطور که می دانید این موضوع بسیار پیچیده است و ممکن است اختلافات زیادی را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد. هنگامی که از مشاوره حقوقی خانواده برای موضوع ارث و وصیت کمک می گیرید می توانید در کمترین زمان ممکن تکلیف این موضوع را مشخص کنید و هر یک از اعضای خانواده بتوانند سهم خود را دریافت کنند.

هزینه مشاوره حقوقی خانواده

یکی از فاکتورهای مهمی که برای مشتری ها وجود دارد هزینه مشاوره حقوقی خانواده است. یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که عوامل مختلفی بر روی هزینه نهایی مشاوره حقوقی خانواده تاثیرگذار هستند که از مهم ترین آن ها می توان به نوع خدمات ارائه شده اشاره کرد. برای آن که بتوانید از هزینه ها به طور کامل و جامع آگاه گردید به شما توصیه می کنیم تا با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل کرده و سوالات خود را در این باره مطرح نمایید. آن ها می توانند شما را در این مسئله راهنمایی نمایند و بهترین گزینه را در اختیارتان قرار دهند. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند مشاوره حقوقی خانواده به چه صورت به مشتری ها ارائه می گردد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم مجموعه ما خدمات خود را به صورت حضوری تلفنی و همچنین آنلاین به مشتری های خود ارائه می دهد و هیچ محدودیتی در این باره وجود نخواهد داشت.
سخن پایانی
همانطور که تا به این قسمت از مقاله متوجه شده اید مشکلات بسیار زیادی وجود دارند که باعث می شوند اعضای یک خانواده به مشاوره حقوقی خانواده نیاز پیدا کند. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با صفر تا صد مشاوره حقوقی خانواده آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از خدمات منحصر به فرد مجموعه ما بهره مند گردید.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح