مشاوره حقوقی طلاق + تلفنی و آنلاین + شبانه روزی

همانطور که می دانید امروزه چالش های بسیاری در جامعه به وجود آمده است که تمامی آن ها بر روی زندگی مشترک زوجین تاثیر منفی می گذارند و همچنین مشکلات اقتصادی و اجتماعی در جامعه سبب افزایش درصد طلاق شده است. همان گونه که می دانید طلاق اگر به صورت توافقی انجام شود هیچ مشکلی را با خود به همراه نخواهد داشت، اما اگر تنها یکی از طرفین درخواست طلاق کند ممکن است چالش هایی را با خود به همراه داشته باشد که فرد به تنهایی نمی تواند آن ها را برطرف نماید. در این صورت باید از مشاوره حقوقی طلاق بهره مند گردید. 
ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند مشاوره حقوقی طلاق چه کمکی در فرایند انجام طلاق می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم افراد با دریافت مشاوره می توانند یک انتخاب درست برای زندگی خود بگیرند و از مزایا و معایب اقدام مد نظر آگاه گردند. چرا که این مسیر از پیچ و خم های بسیار زیادی برخوردار است. اگر می خواهید با صفر تا صد مشاوره حقوقی طلاق آشنا شوید به شما توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را با دقت مورد بررسیتان قرار دهید.

مشاوره حقوقی طلاق چیست؟

پیش از آنکه بخواهیم شما را با مباحث دیگر در ارتباط با مشاوره حقوقی طلاق آشنا کنیم، باید مفهوم اصلی آن را برایتان شرح دهیم. لذا لازم به ذکر است یکی از رایج ترین روش ها برای آنکه بتوان عقد نکاح را منحل کرد طلاق می باشد. برای انجام این روش زن و مرد می توانند به صورت توافقی اقدام به درخواست طلاق نمایند یا در غیر این صورت هر یک از طرفین به صورت جداگانه درخواست طلاق دهد تا درخواست آن ها توسط دادگاه رسیدگی شده و در نهایت حکم طلاق صادر گردد .
 اما باید توجه داشته باشید که پروسه طلاق چندان کار راحتی نخواهد بود و از پیچیدگی های بسیاری برخوردار می باشد که قطعاً افراد عادی از آن ها آگاه نخواهند بود. اگر بخواهیم یک مثال در این باره برایتان بزنیم باید بگوییم که هنگامی که تنها زن درخواست طلاق می کند و مرد مایل به جدا شدن نیست، مباحث بسیار زیادی در این باره مطرح می شود. زن تنها در صورتی که از حق طلاق برخوردار باشد، می تواند به راحتی از شریک زندگی خود جدا شود. در غیر این صورت باید اثبات کند که در زندگی خود دچار بحران های زیادی است و مرد به خوبی نمی تواند زندگی را برای او اداره کند.
در صورتی که این موارد اثبات نشود دادگاه درخواست طلاق را برای زن رد خواهد کرد. به همین دلیل است که بیشتر بانوان که اقدام به درخواست طلاق می کنند باید قبل از هر چیزی از مشاوره حقوقی طلاق بهره مند شود تا بتوانند با آگاهی کامل مسیر خود را طی نمایند.
حال ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند آیا مردها برای درخواست طلاق باید از مشاوره حقوقی طلاق بهره مند شوند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله این امر برای مردها نیز الزامی می باشد چرا که تنها زمانی یک مرد می تواند همسر خود را طلاق دهد که تمامی حقوق مالی وی را به طور تمام و کمال پرداخت کرده باشد و هیچ کم و کسری در این باره وجود نداشته باشد. در این صورت می تواند به راحتی از همسر خود جدا شده و زندگی جدیدی را آغاز کند.
در بسیاری از مواقع دیده می شود که زوجین دارای یک یا چند فرزند هستند که این موضوع باعث می شود فرایند طلاق آن ها کمی چالش برانگیزتر از مابقی افراد باشد، چرا که در این صورت حضانت فرزندان باید مشخص شود. توجه داشته باشید که حضانت فرزندان با توجه به سن آن ها مشخص می شود و دادگاه تعیین می کند که فرزند باید توسط کدام یک از طرفین نگهداری شود. اما همیشه هم این موضوع به همین راحتی نیست. در بسیاری از مواقع اختلاف بین زن و مرد بسیار زیاد بوده و حضانت فرزندان با مشکلات زیادی مواجه می شود. در این صورت توصیه می شود تا حتماً از مشاوره حقوقی طلاق بهره کافی و لازم را ببرید و در کمترین زمان ممکن مشکل خود را برطرف نمایید.
اگر بخواهیم یک جمع بندی در ارتباط با مشاوره حقوقی طلاق برای شما داشته باشیم باید بگوییم که مشاوره های حقوقی طلاق شما را از وکیل های پایه یک دادگستری بی نیاز می کند و به طور مستقیم تمامی موضوعات را برای شما شرح می دهند و در نهایت مراحل طلاق را هموار می سازند. برای آگاهی هرچه بیشتر در ارتباط با مزایا و معایب اوره حقوقی طلاق به شما توصیه می کنیم تا در ادامه مقاله با ما همراه بمانید و مطالب را با دقت مورد مطالعه تان قرار دهید.

مزایای مشاوره حقوقی طلاق

همانطور که در قسمت قبل مقاله متوجه شده اید زوجین برای به اتمام رسیدن پروسه طلاق خود باید از مشاوره حقوقی طلاق بهره مند شود و از تمامی جوانب کار خود آگاه گردند. از مهم ترین مزایای مشاوره حقوقی طلاق می توان به موارد زیر اشاره کرد:
هزینه مناسب و مقرون به صرفه
یکی از مهم ترین مزایایی که باعث می شود افراد از مشاوره حقوقی طلاق بهره مند گردند هزینه مناسب و مقرون به صرفه آن است. همانگونه که می دانید اکثر زوجین برای آنکه فرایند طلاق را با موفقیت پشت سر بگذارند از وکلای پایه یک دادگستری استفاده می کنند. این افراد اگرچه می توانند پروسه طلاق را بدون مشکل به جلو ببرند اما هزینه بسیار بالایی را از زوجین دریافت می کنند. این موضوع ممکن است کمی بانوان و آقایان را تحت تاثیر خود قرار دهند به همین خاطر پیشنهاد می شود تا از مشاوره های حقوقی طلاق به جای وکلای پایه یک دادگستری استفاده شود.
عدم رفت و آمد به موسسات حقوقی
یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر بخواهید از تجربیات یک وکیل پایه یک دادگستری بهره مند شوید باید رفت و آمد زیادی به موسسات حقوقی داشته باشید و همچنین برای گرفتن نوبت وقت زیادی را اتلاف نمایید. به همین خاطر برای افرادی که نمی توانند به خدمات موسسات حقوقی دسترسی داشته باشند شاوره حقوقی طلاق پیشنهاد می شود.
عدم نیاز به مراجعه حضوری
در بسیاری از مواقع پیش می آید که زوجین نمی توانند به صورت رودررو مشکلات زندگی مشترک خود را برای وکلای دادگستری شرح دهند. در این صورت می توانند از مشاوره حقوقی طلاق بهره مند گردند. چرا که مجموعه ما خدمات خود را به صورت تلفنی و آنلاین ارائه می دهد و افراد می توانند بدون نیاز رفت و آمد مشکلات خود را در پروسه طلاق برطرف نمایند. ممکن است عده ای از افراد با خود بپرسند آیا مجموعه شما خدمات را به صورت حضوری هم ارائه می دهد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، مجموعه خدمات خود را به صورت حضوری تلفنی و همچنین آنلاین به مشتری های خود ارائه می دهد و هیچ مشکلی از این بابت برای شما به وجود نخواهد آمد.
سخن پایانی
همانطور که تا به این قسمت از مقاله متوجه شده اید مشاوره حقوقی طلاق می تواند شما را تا حد بسیار زیادی در پروسه طلا موفق سازد. به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را با صفر تا صد این موضوع آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به این موضوع برطرف کرده و در صورت تمایل از خدمات مجموعه ما بهره کافی و لازم را ببرید.
اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح