مشاوره ترک اعتیاد (تلفنی، آنلاین و حضوری) | آپدیت 1402 | بهترین مشاور

از مهمترین خدمات دکتر گپ، مشاوره ترک اعتیاد در مرکز مشاوره ترک اعتیاد می باشد.  مشاوره ترک اعتیاد به روش های مختلفی مانند مشاوره ترک اعتیاد تلفنی ، حضوری و آنلاین انجام می شود.
هر رفتار و فعالیت غیرعادی در زندگی این قابلیت را دارد که به یک مقوله اعتیاد تبدیل شود. یعنی این مشکل به اشکال مختلف ظاهر می شود و سلامت جسم، زندگی فردی و اجتماعی فرد را تحت تأثیر قرار می دهد. اگر به این سوال به عنوان یک موضوع روانشناختی نگاه کنیم، می توان گفت که افراد برای رسیدن به آرامش و دریافت احساس متفاوت، از رفتارهای مخرب استفاده می کنند. اعتیاد یک بیماری عمیق است که معمولاً از یک حادثه یا مشکل در گذشته یا یک اختلال روانی ناشی می شود.
ترک اعتیاد یک فرآیند طولانی است که در آن فرد یاد می گیرد میل به مصرف مواد را کنترل کند و از بازگشت آن ها جلوگیری کند. خوشبختانه این روند دیگر مانند گذشته دشوار نیست و راه های آسانی پیش روی فرد معتاد است و اگر تصمیم او برای ترک جدی باشد، تیمی از متخصصان را در کنار خود خواهد داشت تا به او و خانواده اش در طول مسیر کمک کنند. یکی از بخش های این تیم تخصصی، مشاور روانشناسی است که فرد را برای ترک اعتیاد آماده می کند و پس از ترک اعتیاد در کنار او می ماند. به همین دلیل افراد در طول درمان و بهبودی نیز به مشاوره ترک اعتیاد نیاز دارند.
مشاوره ترک اعتیاد
دکتر امیرسجاد فتوره چی
مشاور حضوری ، آنلاین و تلفنی
مشاوره ترک اعتیاد
آدرس : تهران، پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس : 91004808 .021
واتساپ : 0910 484 0910

نقش مشاوره در روند بهبود و درمان اعتیاد

برای بسیاری از افراد، مشاوره یکی از مراحل اصلی درمان اعتیاد است. درمان شناختی رفتاری، مشاوره خانواده و سایر انواع درمان می تواند به شما کمک کند از مصرف مواد مخدر خودداری کنید. روان درمانی همچنین می تواند سایر مشکلات سلامت روان را که اغلب در اثر سوء مصرف مواد ایجاد می شود، درمان کند.

بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد در تهران

زمانی که فردی تصمیم به ترک اعتیاد می گیرد، معمولاً خود و نزدیکانش به دنبال بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد می گردند. تهران یکی از شهرهایی است که بهترین مراکز مشاوره را دارد و متخصص ترین و کارآمد ترین پزشکان در این مراکز به افراد زیادی برای رهایی از اعتیاد کمک می کنند. مشاوران ترک اعتیاد با گوش دادن به مشکلات افراد و کمک به آن ها در رسیدن به اهدافشان در طول و بعد از درمان، انگیزه آن ها را افزایش می دهند. آن ها همچنین این افراد را برای بازگشت به زندگی عادی و از سرگیری فعالیت های عادی راهنمایی می کنند.
در این مراکز مشاوره می توانید بهترین مشاور ترک اعتیاد در تهران را بیابید و از او کمک های درمانی بگیرید. همچنین مشاور و پزشک متخصص ترک اعتیاد در تهران با همراهی و دلسوزی بیمار را برای ترک اعتیاد آماده می کند.
بهترین مرکز مشاوره ترک اعتیاد در تهران

وظایف مراکز مشاوره و کلینیک های ترک اعتیاد چیست؟

اهمیت مشاوره اعتیاد بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. مشاوران به مشکلات افراد مبتلا به اعتیاد گوش می دهند و از روش های خاصی برای کمک به بهبودی این افراد استفاده می کنند. اگر فرد درگیر مشکلات حقوقی و قضایی باشد، مشاور می تواند گزارش پیشرفت کار را به قاضی بدهد. آن ها همچنین با افرادی که در حال بهبودی هستند ملاقات کرده و به آن ها کمک می کنند تا به شغل خود بازگردند، شغلی پیدا کنند، شرایط خود را بهبود بخشند و آن ها را به برنامه هایی ارجاع دهند تا به بهبودی آن ها کمک کند. اگرچه تغییر در نهایت در دستان بیمار است، مشاوران می توانند سبک خود را با انگیزه رو به رشد مراجع در هر مرحله از بهبودی مطابقت دهند. نقش مشاور فراتر از گوش دادن، آموزش و مشاوره دادن است. از آنجایی که احتمالاً خانواده و دوستان فرد تحت تأثیر اعتیاد قرار می گیرند، مشاوران می توانند در صورت نیاز به خانواده و دوستان او نیز مشاوره دهند.

انواع مشاوره ترک اعتیاد

در درمان اعتیاد تنها درمان علائم جسمی کافی نیست، برای جلوگیری از بازگشت فرد باید روح و روان فرد معتاد را شفا داد. انواع مختلفی از مشاوره اعتیاد وجود دارد که بسته به شرایط خود می توانید از آن ها استفاده کنید. مزایای آن نیز شامل طیف وسیعی است و در زیر با اشاره به انواع آن به بررسی مزایا و اهداف هر یک می پردازیم:

انواع مشاوره ترک اعتیاد

مشاوره قبل از اعتیاد

مراجعه به مشاور قبل از ترک اعتیاد می تواند بسیار مفید و موثر باشد. در این مرحله مشاوره سعی می کند علت اصلی مصرف مواد، هدف مصرف مواد و آسیب هایی که افراد در اثر سوء مصرف مواد متحمل شده اند را بیابد. مشاوره در این مرحله می تواند در فرد انگیزه ایجاد کند و او را مصمم به ترک اعتیاد کند. مراقب باشید، تصمیم گیری برای درمان اعتیاد تصمیم آسانی نیست. همراهی یک مشاور خوب به افراد کمک می کند تا به طور منظم و سریعتر به اهداف خود برسند و بر این بحران غلبه کنند.

مشاوره پس از ترک اعتیاد

دوران پس از اعتیاد دوران بسیار حساسی در زندگی افراد است، زیرا بسیاری از افراد با وجود سختی هایی که متحمل شده اند، متاسفانه دوباره شروع به مصرف مواد می کنند. تاثیر مشاوره ترک اعتیاد در این دوران بسیار زیاد است و باعث جهت دهی و سازماندهی شدن افکار و برنامه های فرد می شود. افرادی که اعتیاد را ترک می کنند، شرایط حساس و شکننده ای دارند و برای بازسازی روابط، بازگشت به زندگی عادی و پذیرش مجدد در جامعه به کمک نیاز دارند. در این جلسات افراد توصیه هایی در خصوص بهبود وضعیت عمومی خود دریافت می کنند. مشاوران همچنین به آن ها کمک می کنند تا به زندگی عادی بازگردند، با به کارگیری استراتژی های ارائه شده بر موقعیت های دشوار غلبه کرده و در برابر وسوسه استفاده مجدد از مواد مخدر مقاومت کنند. افراد پس از ترک اعتیاد می توانند در جلسات گروهی شرکت کنند و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

مشاوره پس از ترک اعتیاد

مشاوره فردی اعتیاد

مشاوره فردی در درمان اعتیاد دو هدف اصلی دارد. یکی از این اهداف مقابله با علائم اعتیاد و آسیب های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر است. مشاوره فردی همچنین به شما در ادامه روند بهبودی کمک می کند.
صرفاً درمان علائم جسمی ناشی از اعتیاد کافی نیست. مشاوره فردی جنبه ضروری هر برنامه درمان اعتیاد به مواد مخدر، الکل و سایر مواد روانگردان است زیرا با جنبه های روانی و معنوی اعتیاد سروکار دارد. علاوه بر این، مشاوره به شما کمک می کند تا مشکلات و تجربیاتی را که بر اعتیاد شما تأثیر گذاشته است، ریشه کن کنید. این جلسات به شما کمک می کند تا مقداری خودآگاهی به دست آورید که می توانید از آن برای مبارزه با وسوسه استفاده مجدد استفاده کنید. در مشاوره فردی ترک اعتیاد، یاد می گیرید که چگونه بدون مواد مخدر سالم زندگی کنید و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند.

مشاوره گروهی ترک اعتیاد

گروه درمانی یک روش درمانی نوین است که تقریبا در تمامی کلینیک های ترک اعتیاد استفاده می شود و بسیار موثر است. گروه درمانی معمولاً از انواع متخصصان سلامت روان برای رهبری و هدایت گروه ها استفاده می کند. به اشتراک گذاشتن تجربیات و معاشرت با گروهی از افراد با شرایط مشابه تأثیر زیادی در روند بهبودی دارد. گروه درمانی احساس تنهایی را از بین می برد و به افراد امکان می دهد روند بهبودی، موفقیت ها و شکست های دیگران را ببینند. این روش باعث می شود افراد هوشیار بمانند. همچنین در مشاوره گروهی روابطی ایجاد می شود که می تواند در مواقع بحران یا عود به افراد کمک کند. برخلاف خانواده درمانی، در گروه درمانی افراد معمولاً با یکدیگر رابطه ندارند. اعضای گروه می توانند ثابت یا چرخشی باشند. صرف نظر از اینکه اعضای گروه ثابت یا چرخشی هستند، گروه درمانی به طور کلی شامل سه مرحله است.
مشاوره گروهی ترک اعتیاد
مرحله شروع: در این مرحله اعضا خود را به فرآیند جهت دهی می کنند و قوانین و اهداف گروه را یاد می گیرند.
مرحله میانی: در این مرحله درمانگر از مهارت های خود برای ایجاد تغییر در الگوهای فکری و اصلاح رفتارها برای حرکت به سمت اهداف درمانی استفاده می کند. در این مرحله ارتباط معناداری بین اعضای گروه برقرار می شود.
مرحله نهایی: هر گروه درمانی منظم باید در نقطه ای پایان یابد. با این حال، رسیدن به این نقطه پایانی باید تدریجی باشد تا از شناخت کافی موفقیت ‌های به‌ دست ‌آمده در طول دوره درمان اطمینان حاصل شود و هر گونه اضطراب یا اندوه کاهش یابد.
5 نوع مشاوره گروهی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید:
  • گروه های آموزشی روانشناسی
  • گروه های بهبود مهارت
  • گروه های رفتاری شناختی
  • گروه های پشتیبانی
  • گروه های فرآیندهای بین فردی

مشاوره خانوادگی ترک اعتیاد

اعتیاد فقط بر زندگی شما تأثیر نمی گذارد، بلکه همه اعضای خانواده شما را تحت تأثیر قرار می دهد. برای درمان موفقیت آمیز به روابط قوی با خانواده و دوستان نیاز دارید. خانواده شما نیز باید از مزایای مشاوره اعتیاد بهره مند شوند. در اینجا چند دلیل برای مشاوره خانوادگی ترک اعتیاد آورده شده است:
  • اعضای خانواده در تغییر زندگی شما بسیار تاثیرگذار هستند.
  • حضور اعضای خانواده می تواند احتمال تداوم شما را در درمان افزایش دهد.
  • آن ها می توانند آسیب اعتیاد شما را در زندگی شما از طریق مشاوره التیام بخشند.
  • مطالعات نشان می دهد که خانواده درمانی میزان عود را کاهش می دهد، شادی خانواده را افزایش می دهد و به کودکان کمک می کند تا به والدین معتاد خود کمک کنند تا شرایط خود را مدیریت کنند.

مشاوره خانوادگی ترک اعتیاد

نوبت دهی متخصص ترک اعتیاد آنلاین

همان طور که قبلا اشاره کردیم، برخی از افراد امکان مراجعه به مراکز درمانی را ندارند. از جمله این دلایل می توان به مسافت مسیر یا سختی آن ها اشاره کرد. مشاوره آنلاین ترک اعتیاد به این افراد این امکان را می دهد که بدون مراجعه به کلینیک و از راه دور بهترین خدمات را دریافت کنند. برای این منظور می توانید با مراکز مشاوره و یا ارتباط آنلاین از طریق سایت نوبت خود را بگیرید و مشاوره آنلاین خود را در زمان مناسب تعیین کنید.

روان درمانی اعتیاد

روان درمانی یک روش درمانی است که شامل استفاده از یک یا چند مداخله درمانی است. روان درمانی در واقع فرآیندی است که در آن مشکلات یا اختلالات روانی توسط روان درمانگر درمان می شود. هدف از این امر بهبود سلامت عمومی و رفاه فرد است. این روش درمانی معمولاً با سایر اشکال درمان یا دارو ترکیب می شود. بیماران همچنین ممکن است از بهبود شیوه زندگی سالم مانند خواب کافی، تغذیه و ورزش منظم برای دستیابی به سلامت کلی بهره مند شوند. درمان معمولا از چند ماه تا یک سال طول می کشد و مدت زمان هر جلسه 30 تا 60 دقیقه است. با شناسایی ریشه مشکل و تلاش برای حل آن، بحث تحلیلی می تواند به تغییر رفتار از جمله رفتارهای مرتبط با سوء مصرف مواد کمک کند. روان درمانی شامل درمان شناختی رفتاری، رفتار درمانی دیالکتیکی، درمان روان پویشی، روانکاوی و درمان حمایتی است. نتایج روان درمانی مشابه تغییرات مغز ناشی از برخی داروها است. ترکیب دارو با روان درمانی مفید است، اما گاهی اوقات روان درمانی به قدری موثر است که برخی افراد نیازی به دارو ندارند.

مشاوره تلفنی ترک اعتیاد

برخی از افراد امکان مراجعه حضوری به مرکز مشاوره ترک اعتیاد را ندارند و مشاوره تلفنی را ترجیح می دهند. در برخی از کلینیک ها این امکان فعال شده است تا بتوانید به راحتی از خدمات مشاوره تلفنی اعتیاد استفاده کنید. جهت مشاوره تلفنی ترک اعتیاد با ما تماس بگیرید.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی

مشاوره حضوری ترک اعتیاد

در روند بهبودی اعتیاد، همراهی با یک مشاور خوب می تواند عامل مهمی در ترک اعتیاد باشد. در کلینیک می توانید با کمک مشاوران مجرب در مشاوره های حضوری شرکت کرده و روند درمانی خود را بهبود ببخشید. به خاطر داشته باشید که مشاوره حضوری موثرتر از جلسات آنلاین و تلفنی است.

ترک اعتیاد آنلاین

برنامه های مشاوره آنلاین به شما این امکان را می دهد که اگر ساکن تهران نبوده و یا به هر دلیل دیگری قادر به مراجعه حضوری نیستید، به راحتی از خانه یا حتی در سفر در درمان ها شرکت کنید. در کلینیک جلسات آنلاین توسط کارشناسان مجرب برگزار می شود و شما می توانید از مزایای این جلسات بهره مند شوید.

مزایای مشاوره آنلاین ترک اعتیاد چیست؟

افزایش دسترسی به بیماران
دستیابی به درمان اعتیاد می تواند برای برخی از بیماران به دلایل مختلفی چالش برانگیز باشد. برای برخی بیماران، قرار گرفتن در موقعیت های درمانی شرم آور است. برای برخی، ناتوانی‌ های جسمی جلسات حضوری را دشوار می ‌کند و همان طور که با همه ‌گیری COVID-19 شاهد هستیم، رویدادهای مهم می ‌توانند خدمات مشاوره حضوری را مختل کنند. در هر یک از این موارد، خدمات مشاوره آنلاین اعتیاد می تواند به راحتی در دسترس بیماران قرار گیرد و از دریافت کمک های مورد نیاز آن ها اطمینان حاصل کند. رفع نیازهای بیماران یکی از عوامل اصلی رشد مشاوره آنلاین اعتیاد است.
انعطاف بیشتر برای بیماران و درمانگران
برنامه ریزی انعطاف پذیر یکی دیگر از مزایای مشاوره آنلاین است. از آنجایی که درمان آنلاین مستقل از محدودیت های مکان است، هم بیماران و هم درمانگران به احتمال زیاد جلسات هفتگی منظمی دارند. با مشاوره آنلاین، زمان رفت و آمد کاهش می یابد، بیماران می توانند به راحتی با درمانگر خود ارتباط برقرار کرده و می توانند درمان متناسب با سبک زندگی خود را دریافت کنند.
مزایای مشاوره آنلاین ترک اعتیاد
حریم خصوصی بیشتر برای بیماران
 برای بسیاری از افرادی که با اعتیاد سر و کار دارند، کمرنگ شدن حریم خصوصی می تواند یک نگرانی باشد. متأسفانه، انگ های اجتماعی هنوز اعتیاد و درمان اعتیاد را احاطه کرده است. در نتیجه، برخی از بیماران به سادگی نمی توانند کمک دریافت کنند. آن ها نگران هستند که در صورت اطلاع دوستان یا خانواده، رفتارشان تغییر کند و این یکی از عوامل استرس زا برای این افراد برای مراجعه به مشاور است. پزشکی از راه دور می تواند با افزایش حریم خصوصی بیمار به حل این مشکلات کمک کند.
بسیاری از درمان های سنتی بیماران را ملزم به ترک محل کار یا خانه می کنند. بیمار باید برای مدتی در مرکز درمانی بستری شود، در حالی که مشاوره حضوری یا آنلاین اعتیاد مرحله به مرحله پیشرفت می کند و بیماران می توانند از خانه به درمان دسترسی داشته باشند و درمان را به طور موثرتری ادامه دهند. با کنترل بیشتر بر حریم خصوصی خود، بیمار مقاومت کمتری در برابر درمان خواهد داشت و کنترل بر شرایط درمان، احساس امنیت بیشتری را برای او به ارمغان می آورد.
افرادی که درگیر اعتیاد هستند، در صورت تمایل یا اشتیاق شدید به درمان، می توانند بلافاصله درمان را شروع کنند، مطالب آموزشی را بیابند و در مشاوره فردی یا گروهی ترک اعتیاد به صورت آنلاین شرکت کنند.

دلایل اهمیت مشاوره اعتیاد

برای برخی از افرادی که قصد ترک اعتیاد را دارند می توان این سوال را مطرح کرد که دلایل مشاوره چیست؟ چرا یک فرد تحت درمان به مشاوره اعتیاد نیاز دارد؟
تا همین اواخر از روش هایی مانند بستن فرد به تخت یا قطع ناگهانی داروهای مورد نیاز فرد استفاده می شد. اما بیشتر اوقات این روش ها نتیجه مثبتی نداشت و بعد از مدتی دوباره شروع به مصرف دارو کرد و بدتر از قبل شد. اما افزایش آگاهی مردم و استفاده از روش های مشاوره این امکان را فراهم کرد تا دلایل گرایش افراد به اعتیاد را پیدا کرده و با سهولت و سرعت بیشتری به درمان آن ها بپردازیم.
از سوی دیگر، مشاوران ترک اعتیاد با بالا بردن آگاهی خانواده از رفتار مناسب با این افراد، آن ها را راهنمایی می کنند. مشاور علاوه بر آمادگی ذهنی و روانی فرد تحت درمان، به اطرافیان خود نحوه رفتار صحیح را نیز آموزش می دهد. زیرا تعامل و دریافت رفتار مناسب از اطرافیان نقش اساسی در بهبود آن افراد دارد و باعث افزایش انگیزه فرد برای ترک می شود.
دلایل اهمیت مشاوره اعتیاد

جدیدترین و موثرترین روش مشاوره ترک اعتیاد چیست؟

روش های مختلفی برای مشاوره اعتیاد وجود دارد. تا همین اواخر روش های حضوری و ملاقات با مشاور یا تماس تلفنی رایج ترین روش های ترک اعتیاد بود. مشاوره آنلاین اعتیاد امروزه جدیدترین روش درمان است و به افراد زیادی در این راه کمک می کند.
با روش مشاوره آنلاین می توانید از پزشکان و مشاوران در این زمینه کمک بگیرید و از هر کجای کره زمین و با رزرو نوبت به درمان ادامه دهید. در روش مشاوره آنلاین نیز مانند سایر روش ها، پزشک علت اعتیاد، مدت زمان، شدت اعتیاد را تشخیص داده و با مشورت و صحبت با بیمار و حتی خانواده وی، فرد را راهنمایی می کند.
البته برخی تصور می کنند که روش مشاوره آنلاین به اندازه روش حضوری موثر نیست و نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. اما باید بگوییم که اگر مشاوره ها توسط پزشک حاذق و با تجربه انجام شود، هیچ تفاوتی با مشاوران حضوری ندارد و حتی تاثیرگذاری بیشتری نیز دارد. پس نگران پیدا کردن یک مشاور خوب نباشید. زیرا در هر کجای دنیا که باشید روش مشاوره آنلاین باعث بهبود کار شما می شود.
اعتیاد بیماری است که بسیاری از افراد در سنین مختلف را مبتلا می کند و رهایی از آن آسان نیست. استفاده از مشاوره آنلاین اعتیاد می تواند در روند درمان برای افرادی که نمی خواهند به صورت حضوری کمک دریافت کنند بسیار مفید باشد. همچنین به بیمار و خانواده اش امیدواری بیشتری می دهد که به زندگی عادی بازگردند.
جدیدترین و موثرترین روش مشاوره ترک اعتیاد

دکتر ترک اعتیاد انلاین

دکتر ترک اعتیاد انلاین همه روز در محل کلینیک مستقر می باشد تا بتواند بهترین خدمات مشاور ترک اعتیاد انلاین را به کاربران گرامی ارائه دهد.

اطلاعات تماس با ما
آدرس: پاسداران، بهستان هشتم، پلاک 27
تلفن تماس: 02191004808
واتساپ: 09104840910
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به هلدینگ مشاوره دکترگپ می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح